GRY

Radni wspierają karmiące mamy. To rozwiązanie się sprawdza!

Na takie udogodnienia dla mam decyduje się coraz więcej miast m.in. w Warszawa, Puck, Radom, Sosnowiec, czy Bydgoszcz.
Karmienie piersią
fot. AdobeStock

Ławeczki altankowe z przewijakiem stają się coraz częstszym widokiem w miejskich parkach. Takie ławki stanęły właśnie w parku Bródnowski w Warszawie, w ubiegłym roku pojawiły się również na Bielanach. Miejsca dla matek znajdują się nie tylko w stolicy, ale i Pucku, Radomiu, Sosnowcu, Bydgoszczy i kilku innych polskich miastach.

Karmienie piersią jest normalne

Choć publiczne karmienie piersią nie powinno być problemem, to nadal wiele mam z tego powodu spotyka się z nieprzyjemnościami. Dużo się mówi o wartości karmienia piersią, znaczeniu mleka mamy i bliskości z rodzicem. Mimo większej świadomości społeczeństwa, w praktyce to często nie działa. Gdy przychodzi do nakarmienia czy przewinięcia niemowlaka "na mieście," dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji. Na forach nie brakuje historii kobiet, które są wypraszane z centrów handlowych czy kawiarni, gdy chcą "obsłużyć" głodne dziecko czy zmienić pieluszkę. Choć to zupełnie naturalne czynności wiele osób taki widok razi. Zgorszone osoby potrafią nie tylko wyrażać się o mamusiach w niepochlebny sposób, ale także zachowywać się w stosunku do nich bardzo niegrzeczne. W tym temacie jest jeszcze wiele do zrobienia! Jednak wychodząc naprzeciw mamom, coraz więcej miast stawia w miejskich parkach ławeczki tylko dla nich.

Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Strefa komfortu dla mam

O pomyśle ławeczek dla karmiących stało się głośno za sprawą projektu zrealizowanego w Chorwacji. Dzięki pomysłodawczyni Ines Petek oraz wsparciu finansowym z lokalnej rady powstała ławka będąca spełnieniem marzeń wielu mam. Twórcy chcieli podkreślić, że karmienie piersią jest normalne i że kobiety nie powinny się wstydzić, tylko być dumne karmiąc piersią swoje dzieci, niezależnie od czasu i miejsca.

To właśnie ta inspiracja posłużyła w ubiegłym roku posłance Aleksandrze Gajewskiej, która złożyła interpelację w tej sprawie do ratusza. Propozycja posłanki spotkała się z uznaniem władz i tak powstały pierwsze ławeczki dla mam w stolicy. Działają także radni w innych miastach. Są dwa modle ławeczek: zadaszona i nie. Ta wyjątkowa strefa dla mam posiada również przewijak. Wiele kobiet, chwali sobie ten pomysł. Nam się podoba on podoba, a wam? Napiszcie w komentarzu.

Źródło: naszebielany.pl, wawalove.wp.pl

Zobacz także:

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wiosna - ach to ty!

Ze świata nauki