GRY
 
 

ŁAZIENKI ANIMOWANE

2, 3, 4, 5. 08. 2011r., g. 10:00-14:00 warsztaty filmu animowanego dla dzieci w wieku 7-13 lat.

wydarzenia
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie
Cykl  czterogodzinnych warsztatów filmowych to wspaniała okazja do zapoznania dzieci ze światem filmu i animacji. Każde z zajęć odbędzie się z wykorzystaniem innego medium i w ten sposób powstanie seria filmów animowanych przedstawiających niecodzienne zdarzenia w Łazienkach Królewskich. Warsztaty będą próbą twórczego podejścia do interpretacji epoki stanisławowskiej w przestrzeni ogrodów i obiektów zabytkowych. Aktywności  warsztatowe mają uruchomić wyobraźnię uczestników, jak również doprowadzić do nakręcenia ich pierwszych dzieł filmowych.

Podczas zajęć wkroczymy w pełen niespodzianek świat Łazienek Królewskich! Przemierzając muzeum i ogrody będziemy szukać inspiracji w mitologii zaklętej w łazienkowskich rzeźbach, w morałach bajek Ignacego Krasickiego, a także w muzyce wielkich osiemnastowiecznych twórców. Dzięki technice poklatkowej stworzymy także własną interaktywną mapę Łazienek – ogrodu wyobrażonego, opartego na pomysłach uczestników.

Miejsce spotkania: Stara Kordegarda g. 10:00

prowadzące:
Agata Pietrzyk - absolwentka kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie uczestniczka kursu Arteterapia. Kultura przeciw wykluczeniu. Członkini Stowarzyszenia Katedra Kultury. Realizatorka projektu „Trzy bieguny...”. W 2010 roku edukatorka i koordynatorka wolontariatu w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Współpracuje z domami kultury, muzeami i instytucjami pozarządowymi. Narzędzia animacyjne wykorzystuje w edukacji kulturalnej i działaniach społecznych.
Anna Płachecka - studentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim; animatorka kultury, plastyk. Realizuje autorskie warsztaty z zakresu edukacji kulturalnej przy zastosowaniu medium animacji filmowej, prowadzi także warsztaty z ceramiki dla dzieci. Współpracuje z Domem Kultury Śródmieście, Fundacją Przystanek Twórczość, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Centrum Artystycznym Sztukarnia oraz przedszkolami i szkołami podstawowymi. W wolnych chwilach lubi gotować, malować i tworzyć batiki.

Bilety: pojedynczy (na jeden dzień warsztatów) 25 zł, karnet (na cykl 4 zajęć) 90 zł

Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl
Więcej »
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj