GRY
 
 

Łazienki dają głos!

29-05-2011r. godz. 11 - 16. Łazienki dają głos! to niezwykłe wydarzenie kulturalno-­‐edukacyjne, zainspirowane „Les Jeunes ont la parole” w paryskim Luwrze.

wydarzenia
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie
Przestrzeń ogrodu Łazienek Królewskich wypełnią uczniowie, którzy w wyjątkowy sposób zaprezentują wybrane przez siebie przedmioty. Zapraszamy na niezwykłe popołudnie z pogranicza sztuki, historii i zabawy!    

Pomysł na projekt Łazienki dają głos! został zainspirowany przedsięwzięciem organizowanym w paryskim Luwrze, zatytułowanym „Les  Jeunes ont la parole”. Podobnie jak projekt w Luwrze, pierwsza edycja Łazienki dają głos! będzie polegać na prezentowaniu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych poszczególnych eksponatów na terenie ogrodu łazienkowskiego i muzeum.   

Niedzielna impreza poprzedzona zostanie serią warsztatów z profesionalnymi animatorami. Uczniowie przygotują się na nich do roli    niekonwencjonalnych przewodników, aby 29 maja na różne sposoby (m.in. poprzez muzykę, pantomimę, różne formy plastyczne)   zachęcić zwiedzających do odkrycia Łazienek na nowo.

,,Chcemy, aby Łazienki – określane często jako najszczęśliwsze miejsce w Warszawie – były odwiedzane przez publiczność nie tylko w   celach spacerowych, ale także poznawczych. Mamy nadzieję, że tym projektem nie tylko wpłyniemy na popularyzację zbiorów Łazienek Królewskich, ale przede wszystkim dostarczymy uczniom i zwiedzającym niezapomnianych wrażeń i wzbogacimy ich o nowe doświadczenia" - mówi Martyna Sarnowska, koordynatorka projektu.

Więcej»
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj