GRY
 
 

Łazienki Królewskie - WYDARZENIA EDUKACYJNE DLA DZIECI

13.05.2012r., Łazienki Królewskie zapraszają dzieci na warsztaty.

logo, łazienki królewskie
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie
Okulary Salomona – warsztaty oglądacza sztuki dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców
terminy: druga niedziela miesiąca (luty-czerwiec) g. 11:00
bilet: 15 zł (rodzice wstęp wolny), karnet na 5 zajęć: 60zł (5 zajęć w cenie 4)
miejsce spotkania: Pałac na Wyspie

Warsztaty oglądacza sztuki dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym poznamy wybrany obiekt muzealny z Pałacu na Wyspie, oraz z kreatywnego warsztatu w Starej Kodregardzie, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z przestrzenią muzealną i uczą się jak przeżywać sztukę. Zajęcia prowadzą doświadczeni edukatorzy Ośrodka Edukacji MŁK.

13 MAJA tytuł warsztatu: Czemu fajans jest fajny?
Co ma wspólnego łazienka w naszym domu z łazienką królewską Pałacu na Wyspie? Czy płytki są fajne i z czego jest fajans? Z alchemicznymi tajemnicami sporządzania fajansu zapozna nas nadworna wróżbitka. Spróbujemy wykonać i namalować własną płytkę oraz ozdobić ścianę łaźni królewskiej.

Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl lub 22 50 60 043

Odkrywcy Tajemnic Przyrody – warsztaty przyrodniczo-ekologiczne dla dzieci w wieku 6-12 lat
terminy: druga niedziela miesiąca (luty-czerwiec) g. 11:00
wstęp tylko z karnetami
miejsce spotkania: Stara Kordegarda

Warsztaty polegać będą na odkrywaniu Ogrodu Łazienkowskiego w oparciu o eksperymenty i obserwacje przyrodnicze. Będziemy przepowiadać Łazienkom pogodę, badać wodę, podglądać najmniejszych mieszkańców, wędrować między naturą na dworze i naturą w muzeum, podsłuchiwać ptaki, a wszystko to w samym centrum wielkiej stolicy! Prowadzą animatorzy z Fundacji Nasza Ziemia

13 MAJA godz. 11:00 tytuł warsztatu: Zielone Łazienki
Ile gatunków roślin znajduje się na terenie Ogrodu Łazienkowskiego? Na tych zajęciach będziemy poznawać nazwy traw, krzewów i drzew, stworzymy własne zielniki, w których zanotujemy najciekawsze informacje, a także odwiedzimy nieznane i całkiem dzikie tereny Łazienek! Na koniec wypełnimy quiz, który sprawdzi naszą wiedzę, zdobytą podczas tego niezwykłego spaceru.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj