GRY
 
 

Łeba: Ratownicy WOPR szukają dziewczynki, która weszła do morza mimo zakazu

Ojciec z dziećmi wszedł do morza mimo wywieszonej czerwonej flagi, oznaczającej zakaz kąpieli. Trwają poszukiwania zaginionej dziewczynki.

W Łebie trwają poszukiwania zaginionej dziewczynki
fot. Emil Rau/kontakt24.tvn24.pl
Około godziny 16, ojciec z dwójką dzieci wszedł do morza na niestrzeżonej plaży w Łebie. W tym czasie była wywieszona czerwona flaga, oznaczająca zakaz kąpieli. Ojcu i bratu 11-latki nie udało się wydostać z wody samodzielnie, pomogli im ratownicy WOPR. Nie wiadomo, dlaczego rodzina weszła do morza mimo zakazu.

"Na chwilę obecną nie mam potwierdzenia tego, by był jakiś pozytywny rezultat prowadzonej akcji. Teraz w grę wchodzi już tylko kwestia wyłowienia ciała dziecka. Na miejscu jest SAR, ratownicy WOPR i policja. W akcję włączono też śmigłowiec" – mówi aspirant sztabowy Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Współczujemy rodzinie dziewczynki i ostrzegamy: nie wolno lekceważyć oznaczeń na plażach! Choć może nam się wydawać, że fale nie są duże, czerwona flaga jest ostrzeżeniem. Myślenie "jestem dorosły, ochronię moje dziecko" może zakończyć się tragedią!

Czytaj także:
źródło: dziennikbaltycki.pl, tvn24.pl
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.
Doładuj
Przeładuj