Bilet lotniczy dla dziecka do 2 lat
fot. Fotolia

Wakacje 2017 last minute: z kim polecisz najtaniej? Oferty dla rodzin z dziećmi

Planujesz lot z niemowlęciem lub z małym dzieckiem? Sprawdź, jakie zniżki oferują linie lotnicze, co możesz zabrać ze sobą do samolotu, jaki limit przewidziano na bagaż i jakie inne atrakcje czekają na was w podróży.
Małgorzata Wódz
Bilet lotniczy dla dziecka do 2 lat
fot. Fotolia
Lot z dzieckiem to przedsięwzięcie, do którego trzeba się dobrze przygotować. Kupno biletu to tylko jeden etap. Dodatkowo musisz wiedzieć, co można zabrać do samolotu, jak wygląda odprawa, gdzie przewiniesz dziecko, czym nakarmisz. Serwis dla podróżujących Holidaycheck, który  specjalizuje się w opiniach o hotelach, przygotował porównanie ofert 5 najpopularniejszych przewoźników na polskim rynku. Zobacz, co rodzinom podróżującym z dziećmi oferują PLL LOT, Ryaner, Wizzair,  EasyJet i Lufthansa.

PLL LOT

 • Bilet: Dzieci, które nie ukończyły 2 lat, mają zniżkę w wysokość 90 proc. Dzieci w wieku 2–11 lat otrzymują 30 proc. rabatu.
 • Bagaż: Maluchom do 2. roku życia przysługuje bezpłatnie jedna sztuka bagażu o wadze do 23 kg niezależnie od klasy podróży i portu docelowego (z wyjątkiem biletów w klasie LOT Economy Simple). Posiłki dla dzieci i składany wózek lub spacerówka nie są wliczane do limitu. 
 • Inne udogodnienia: Podczas lotu na dzieci czekają kolorowanki, kredki i certyfikat młodego podróżnika. W samolocie dostępne jest miejsce do przewijania. Linie oferują tzw. priority boarding, który umożliwia podróżującym z dziećmi pierwszeństwo wejścia na pokład. Oferta dla rodzin różni się w zależności od długości lotu.
Redakcja poleca: Podróż z dzieckiem samolotem: udogodnienia dla rodzin na lotnisku
Na jakie udogodnienia mogą liczyć rodziny z małymi dziećmi oczekujące na lot na Lotnisku im. Chopina w Warszawie? Zobacz film.

Ryanair

 • Bilet: Dla dzieci do 2 lat bilet kosztuje 20 euro (około 90 zł). Bilety dla starszych dzieci sprzedawane są w cenie normalnego biletu. Podróżujące rodziny mogą liczyć na ulgę Family Extra, która umożliwia bezpłatną rezerwację miejsca dla maksymalnie 4 dzieci poniżej 12. roku życia. 
 • Bagaż: Dzięki uldze rodzinnej Family Extra bagaż dla dzieci i pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu są o 50 proc. tańsze. Niemowlęcy bagaż podręczny do 5 kg oraz 2 sztuki wyposażenia dla niemowląt mogą być transportowane bez dodatkowych opłat. Na pokład można zabrać też fotelik samochodowy.
 • Inne udogodnienia: W ramach programu „Zawsze lepsi”, rodzice mają zarezerwowane miejsce obok dzieci, z którymi podróżują.

Wizzair

 • Bilet: Dla dziecka do 2. roku życia kosztuje 27 euro (około 120 zł). Jeśli cena biletu normalnego jest niższa, pobiera się opłatę w tej samej wysokości. Starsze dzieci podróżują w cenie biletu normalnego.
 • Bagaż: Na pokład można zabrać bezpłatnie składany wózek lub małą kołyskę, pieluchy, chusteczki nawilżane dla niemowląt, ubrania na zmianę dla siebie i dziecka, gryzaki, małe zabawki oraz oryginalnie zapakowane jedzenie i napoje dla dzieci. Jeśli chcemy przewieźć fotelik samochodowy, musimy wykupić dodatkowe miejsce w standardowej cenie.
 • Inne udogodnienia: Rodziny podróżujące z dziećmi mogą nieodpłatnie skorzystać z pierwszeństwa wejścia na pokład.

EasyJet

 • Bilet: Dziecku do 2. roku życia przysługuje bilet w stałej cenie 28 euro (około 125 zł). Starsze dzieci lecą w ramach biletu normalnego i rezerwacji oddzielnego miejsca siedzącego.
 • Bagaż: Na pokład można bezpłatnie zabrać 2 sztuki bagażu specjalnego, np. wózek dziecięcy lub fotelik samochodowy. Dzieci powyżej 2. roku życia mogą mieć na pokładzie jedną sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 50x40x20 cm, bez limitu wagowego.
 • Inne udogodnienia: Rodzice podróżujący z dzieckiem poniżej 5. roku życia mają zagwarantowane pierwszeństwa wejścia do samolotu, które nie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów. 

Lufthansa

 • Bilet: Dla malucha do 2. roku życia kosztuje 10 proc. ceny biletu normalnego. Dla dziecka do 11. roku – 75 proc. ceny biletu normalnego.
 • Bagaż: Dzieciom poniżej 2. lat przysługuje bezpłatnie jedna sztuka bagażu o wadze do 23 kg (z wyłączeniem taryfy Light w klasie ekonomicznej na trasach europejskich). Nie ma konieczności nadawania wózka dziecięcego jako bagażu – pracownik linii odbiera go przed lotem i zwraca po wylądowaniu. 
 • Inne udogodnienia: Na pokładzie można podgrzać butelkę i jedzenie dla dzieci, w łazienkach znajdują się przewijaki, a w samolotach na długich trasach – łóżeczka dla najmłodszych. Załoga oferuje też układanki i kolorowanki.
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy