GRY
 
 

Szokujące zachowanie opiekunki – jak można zapomnieć o dziecku?!

Dobra niania powinna dbać o bezpieczeństwo dziecka w każdej sytuacji. Co myśleć o opiekunce, która zapomina o dziecku i je zostawia na kilka godzin?!

Opiekunka zapomniała o dziecku i zostawiła je w autobusie
fot. Fotolia
Jak podaje TVN 24, w piątek, w Legnicy na Dolnym Śląsku, opiekunka zostawiła 6-letnią dziewczynkę w autobusie. Kierowca nie zauważył dziewczynki i zamknął autobus.

Opiekunka zapomniała o dziecku

Opiekunka wracała z basenu z kilkorgiem podopiecznych. Przy wysiadaniu zapomniała o jednej z dziewczynek, która prawdopodobnie zasnęła. Kierowca nie zauważył śpiącej dziewczynki i po dojechaniu na pętlę zamknął autobus.

W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się rodzice i policja. Po kilku godzinach udało im się dotrzeć do kierowcy autobusu i uwolnić 6-latkę z pojazdu. Dziewczynce nic się nie stało, jednak sprawę bada policja. Funkcjonariusze muszą sprawdzić, czy opiekunka nie naraziła życia lub zdrowia dziewczynki.
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy 15 - 36 kg?
Ekspert radzi, czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego.

Jak wybrać dobrą opiekunkę?

Rodzice, którzy zostawiają dzieci pod opieką niani, chcą mieć pewność, że ich dzieci są bezpieczne i otoczone troskliwą opieką. Pisaliśmy, że czasem warto zainstalować w domu kamerę i zobaczyć, do czego zdolne są opiekunki. Na szczęście ta historia nie jest tak dramatyczna, bo dziewczynka została odnaleziona i nic jej się nie stało, jednak takie sytuacje zmuszają do zadania pytania, jak wybrać dobrą nianię dla dziecka?
  • Przy wyborze opiekunki kieruj się uczuciami dziecka. Jeśli po dniu próbnym maluch jest markotny lub mówi wprost, że nie lubi nowej niani, zastanów się, czy nie lepiej szukać dalej.
  • Opiekunka powinna interesować się dzieckiem, nie pieniędzmi czy zasadami panującymi w domu. Jeśli podczas rozmowy najpierw padają pytania o wysokość wynagrodzenia i zakres obowiązków, dopiero później o dziecko, być może ta niania nie jest najlepszą kandydatką.
  • Dobra niania powinna interesować się dzieckiem, nie sobą. 
  • Warto szukać opiekunki wśród rodziny lub znajomych. Nie zawsze, jednak zatrudnienie z polecenia zaufanej koleżanki czy kuzyna może być lepszym wyborem niż zatrudnienie opiekunki z ogłoszenia.
  • Słuchaj swojej intuicji. Najbardziej troskliwa i odpowiedzialna niania może nie być "tą właściwą", jeśli ty lub twoje dziecko jej nie polubicie. Warto szukać dalej, by znaleźć kogoś, przy kim maluch będzie się czuł komfortowo.
Jak znalazłyście nianie do swoich dzieci? Czy może same zajmujecie się maluchami?

Czytaj także: Pod opieką mamy dzieci zachowują się 800% gorzej!

źródło: TVN 24
Doładuj
Przeładuj