Lego Duplo Przedszkole 10833 dziewczynka bawi się klockami.jpg

Jak bawiłam się z córką w przedszkole czyli nasz test zestawu Lego Duplo Przedszkole

Wszyscy wiedzą, że Lego Duplo to klocki i figurki, które można ze sobą dowolnie łączyć, przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Wzmacniają motorykę, uczą rozróżniania kształtów i kolorów, rozwijają wyobraźnię, ale… co to znaczy w praktyce? Jak bawiłyśmy się w przedszkole z moją niespełna trzyletnią córeczką i czy nam się podobało? O tym w naszej recenzji.
Weronika Zagojska
Lego Duplo Przedszkole 10833 dziewczynka bawi się klockami.jpg
Lego Duplo Przedszkole 10833 to zestaw, który składa się z 39 elementów. Wśród nich znajdziecie 3 figurki: większą – nauczycielkę przedszkolną, i mniejsze: dziewczynkę i chłopca. Oprócz tego jest także misio, którego moja niespełna trzyletnia córka Nata uznała za pełnoprawnego członka tej przedszkolnej rodzinki. Do tego w zestawie znajduje się także budynek przedszkola z szyldem na daszku, z otwieranymi drzwiczkami, półką, wysuwanymi dwoma szufladkami, daszkiem oraz zielonym podłożem udającym trawkę.
Lego Duplo Przedszkole 10833
Do tego bardzo udany kącik toaletowy zawierający umywalkę, ubikację z podnoszonym sedesem, detergenty oraz papier toaletowy. Całość uzupełniają także klocki z cyframi 1, 2, 3, książka, kanapki na śniadanie, dwa krzesełka, kubek, dzbanek, mata z materiału. Całkiem sporo jak na jeden zestaw klocków.

Pierwsze klocki dla dziecka - sprawdź opinie!

Kolejny zestaw Lego Duplo – nie wszystkie dzieci lubią układać klocki...

Kiedy Przedszkole Lego Duplo trafiło do nas pomyślałam sobie, że nic nam z tego ciekawego nie przyjdzie, bo dwa poprzednie zestawy owszem poszły w ruch, ale równie szybko i bez zachęty ze strony matki poszły w odstawkę. Jak wyciągnęłam klocki i zainicjowałam zabawę, było ok. Ileż ja się musiałam namęczyć, żeby wymyślić zabawy i opowieści dotyczące klocków niezwiązanych tematycznie z naszym codziennym życiem. Może to też kwestia tego, że moje dziecko było wtedy sporo młodsze i owszem może w ten sposób rozwijałyśmy kreatywność, słownictwo i tak dalej, ale co się namęczyłam to moje.

Przedszkole z klocków częścią przygotowania do prawdziwego przedszkola

Z Przedszkolem Lego Duplo było zupełnie inaczej. Dlaczego? Byłyśmy akurat po kilku adaptacyjnych spotkaniach w przedszkolu, bo od września wkraczamy w mury takiego właśnie przybytku. Zwiedzałyśmy już szatnię i łazienki, poznałyśmy panią wychowawczynię, jesteśmy po wielu rozmowach, w których opowiadałyśmy sobie, co można robić w przedszkolu i że będzie tam mnóstwo nowych koleżanek i kolegów. Zestaw wpisał się w nasze wakacyjne oswajanie tematu niemal perfekcyjnie.

Lego Duplo Przedszkole 10833

Hitem przedszkolny kącik toaletowy – trening czystości i zabawa w jednym!

Natce od razu zaświeciły się oczy, gdy zobaczyła kolorowe pudełko, od razu rozpakowałyśmy i z moją mniejszą lub większą pomocą zbudowałyśmy całe przedszkole. Nie musiałam zbyt dużo tłumaczyć, choć Natka pytała się o każdy element. Największe zaciekawienie i radość wzbudził u niej tzw. kącik toaletowy. Okazało się, że ubikacja jest niemal identyczna jak te specjalne miniaturowe (dostosowane do wzrostu dzieci) w toalecie przedszkola, do którego ma chodzić. I jest też taka miniaturowa umywalka. I zaczęło się. Sadzałyśmy tam całą przedszkolną rodzinkę Lego Duplo, łącznie z misiem, a także z samą prowodyrką owego wysadzania - Natą (tak jest nieco większa niż figurki, ale to w niczym nie przeszkadzało).

Lego Duplo Przedszkole 10833

Pewnie ktoś uzna, że powinnam się trochę zawstydzić, ale nic z tego! U nas sprawy wydalania nie są tabu, zwłaszcza po tym jak udało nam się wyeliminować z tego procesu pieluszki i to w zasadzie bez większego problemu (dajcie dzieciom tyle czasu, ile potrzebują i nie naciskajcie, a to stanie się samo). Rozmawiamy o tym, śmiejemy się często z tematów „kupowych” i to dla nas ważne, by ten temat nie był dla dziecka owiany jakąś niezrozumiałą tajemnicą czy wstydem. Takie podejście może przynieść więcej szkody niż pożytku oraz stać się prawdziwym problem, zwłaszcza gdy dziecko pójdzie do przedszkola i w nowej łazience, w nowym otoczeniu będzie musiało, już bez nocnika, sobie poradzić. Taka zabawa w chodzenie do ubikacji za potrzebą i wysadzanie zabawek może bardzo pomóc w oswojeniu tematu i w jego zrozumieniu.

Lego Duplo Przedszkole 10833 – zobaczcie na filmie!

Jak wygląda zestaw Przedszkole i zabawa w przedszkole możecie zobaczyć na tym filmiku wideo. Jest króciutki. Widać na nim wszystkie elementy oraz możliwości ich wykorzystania. Warto jednak pamiętać, by dobrać zestawy Lego odpowiednio nie tylko do wieku dziecka, ile do jego etapu rozwoju (każde dziecko rozwija się w innym tempie) oraz - co również ważne - do aktualnych zainteresowań. Wówczas zabawa na pewno bardziej wciągnie.
 

Zwyczajne-niezwyczajne klocki

Natalia bawiła się figurkami, sadzała je, ustawiała klocki, zmieniała ich położenie i po raz pierwszy chyba bawiła się sama cicho na dywanie. Rozumiecie? Sama, cicho. Naprawdę byłam zadziwiona, że moje dziecko bawi się samo i to przez dłuższy czas. Misio i jedna z figurek wylądowała z nami nawet w pościeli, gdy przyszedł czas iść spać. A rano pierwsze co moja córka zrobiła zaraz po przebudzeniu to... poszła od razu po klocki i nie potrzebowała do tego asysty matki. Czy styrany rodzic może chcieć czegoś więcej od zabawki? Jeśli adaptacja przedszkolna od września pójdzie nam w miarę gładko złożę pisemne podziękowania dla Lego ;)

Nietypowe wykorzystanie Lego Duplo Przedszkole

Mam jednak jedną uwagę do całego zestawu. Otóż… opakowanie na klocki powinno być z nieco mocniejszego materiału lub w jakiś sposób być częścią zestawu, którą można wykorzystać. Albo miękkim opakowaniem, w którym można te klocki przewozić. Chciałam się zwyczajnie pozbyć kartonowego pudełka, które niestety zabiera sporo miejsca, ale okazało się, że Nata znalazła sposób na wykorzystanie go w zabawie. Kilka dni później karton od Lego Duplo Przedszkole stał się czymś w rodzaju, hm… walizki, w której moja córka przenosiła różne ważne niezwykle rzeczy idąc do wyimaginowanej pracy. W jednej ręce trzymała plastikową torebkę z klockami Lego, w drugiej karton z niezbędnymi akcesoriami w środku. I tak wchodziła i wychodziła z pokoju, pakowała i przepakowywała klocki i inne przedmioty. Lego Duplo Przedszkole 10833
Klocki Lego Duplo zabrałyśmy również na wizytę do dziadków oraz na wyjazd na działkę i muszę przyznać, że świetnie się spisały. Nie są ciężkie, łatwo je spakować (np. do małego plecaczka czy zapinanego na suwak plastikowego opakowania po ciastolinie), zawsze to ciekawy pomysł na wspólną lub samodzielną zabawę także na świeżym powietrzu. Pewnie to nie jest zalecane przez producenta, ale nasze klocki niejednokrotnie towarzyszyły nam w kąpieli i co prawda już jako rozczłonkowany zestaw, ale zabawy było co nie miara. Jednak może tak na wszelki wypadek nie próbujcie tych wodnych szaleństw sami w domu.

Logo lego Duplo
  • Wymiary przedszkola: 16 × 19 × 9 cm
  • Ilość elementów: 39
  • Wiek zalecany: 2-5
  • Cena: ok. 75zł
  • Ogólna ocena: Świetny zestaw dla dzieci w wieku 2+, a zwłaszcza dla dzieci, które niebawem wybierają się do przedszkola.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy