lego ninjago
fot. Adobe Stock

Zestawy Lego Ninjago w dobrych cenach [Przegląd]

Każde dziecko, które lubi Ninja, pokocha też serię Lego Ninjago. Pozwala ona odgrywać scenki z ekranu i tworzyć całkiem nowe historie.
Ewa Janczak-Cwil
lego ninjago
fot. Adobe Stock
Zabawa Lego Ninjago pozwala rozwijać u dziecka wyobraźnię przestrzenną, sprawność rąk oraz wyobraźnię. Bo skonstruowane z klocków postacie, pojazdy i budowle wraz z dołączonymi do nich figurkami pozwalają później odgrywać niezliczoną liczbę scenek i historii.

Spis treści:
Charakterystyka Lego Ninjago
Atrakcyjne zestawy:
 1. Szkolenie w klasztorze, 39 zł
 2. Podróż Lloyda, 55 zł
 3. Złoty smok, od 75 zł
 4. Wiertło Cole'a, od 165 zł
 5. Mechaniczny tytan Lloyda, od 231 zł
 6. Klasztor Spinjitzu, 264 zł

Charakterystyka Lego Ninjago

Seria produkowana jest od 2011 roku i wzorowana jest na popularnym serialu dla dzieci "Ninjago". Dlatego w opakowaniach znajdują się minifigurki postaci z ekranu oraz występujących tam robotów, pojazdów, budynków i broni.

Postacie w Lego Ninjago

Są to główni bohaterowie serialu – wojownicy ninja oraz postacie ich wrogów i przyjaciół. Do najważniejszych należą:
 • Mistrz Sensei Wu (Master),
 • Lord Emperor,
 • Mistrz Lloyd Montgomery,
 • Cole,
 • Jay Walker/Gordon,
 • Kai,
 • Zane,
 • Nya,
 • P.I.X.A.L. – android-kobieta.

Zobacz także: Jakie klocki Lego wybrać dla dziecka

Zobacz:

Zestawy Lego Ninjago

Od 2011 roku na rynek trafiło ponad 250 zestawów klocków związanych z tematyką ninja. Najnowsze produkty oznaczono symbolem zaczynającym się cyfrą 7. Pudełka są różnej wielkości i zawierają różną liczbę elementów. Im mniej klocków i figurek w środku, tym cena zabawki jest niższa i odwrotnie. Także nowości są zwykle droższe od zestawów sprzed kilku lat.

Zobacz:  

Wiek dziecka a Lego Ninjago

Ponieważ w zestawach znajdują się niewielkie elementy i klocki małych rozmiarów, zabawki nie nadają się dla małych dzieci. Mniej skomplikowane zestawy adresowane są do dzieci w wieku od 6. roku życia. Największe zestawy, licząc kilkaset i ponad 1000 klocków producent oznacza jako zabawki dla dzieci od 9. roku życia. Nie znaczy to, że młodsze dzieciaki ni mogą się nimi bawić, a jedynie to, że prawdopodobnie będą potrzebować pomocy przy składaniu modeli.
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

1. Szkolenie w klasztorze, 39 zł

Zestaw zawiera wyposażenie treningowe dla wojowników Ninja: obrotowy worek treningowy, manekiny szkoleniowe i podstawkę do worka oraz minifigurki. Do tego dwaj miniNinja ze złotą bronią. Komplet idealny do zestawu: Klasztor Spinjitzu (u nas to nr 6).
Liczba elementów: 171, numer katalogowy: 70680, wiek dziecka: od 6. r.ż.
 
lego ninjago szkolenie

2. Podróż Lloyda, 55 zł

Opakowanie zawiera klocki do zbudowania fortecy śnieżnego wojownika ze strzelającą kuszą, lodowy stojak na złoty miecz, figurkę wilka Lloyda oraz minifigurkę samego Lloyda. Zestaw idealnie pasuje do Mechanicznego Tytana (nasz nr x).
Liczba elementów: 81, numer katalogowy: 70656, wiek dziecka: od 6. r.ż.
 
lego ninjago podróż Lloyda

3. Złoty smok, od 75 zł

Zestaw inspirowany sceną walki Złotego Ninja Lloyda z Władcą. Figurka smoka ma siodło dla miniludzika, otwieraną paszczę z miotaczem klocków, ruchome skrzydła, nogi i ogon. W komplecie 3 minifigurki: Złoty Ninja Lloyd, władca i zwiadowca Kamiennej Armii.
Liczba elementów: 122, numer katalogowy: 70666, wiek dziecka: od 7. r.ż.
 
lego ninjago złoty smok

4. Wiertło Cole'a, od 165 zł

Pojazd na czterech kołach z wiertłem z przodu. Ma otwierany kokpit z miejscami dla 2 minifigurek. Koła i wiertło się obracają, a z dwóch miotaczy klocków można strzelać. W zestawie znajdują się 4 minifigurki oraz postać Wielkiego Kamiennego Wojownika z ruchomymi rękami i mieczami. Liczba elementów: 587, numer katalogowy: 70669, wiek dziecka: od 8. r.ż.
 
lego ninjago wiertło

5. Mechaniczny tytan Lloyda, od 231 zł

Do zbudowania figurka robota. Robot ma kokpit na minifigurkę, chwytną dłoń i obrotowe ostrze. Dodatkowo w postaci jest odczepiana lotnia z siedzeniem, ruchome skrzydła i dwa sprężynowe działka. Zestaw zawiera 6 minifigurek, różne rodzaje uzbrojenia oraz akcesoriów do odtwarzania scen z serialu.
Liczba elementów: 876, numer katalogowy: 70676, wiek dziecka: od 9. r.ż.
 
lego ninjago mechaniczny tytan

6. Klasztor Spinjitzu, 264 zł

Do skonstruowania jest budynek klasztoru, który ma otwierane drzwi i bramę. Do tego jest herbaciarnia z pułapką, manekin szkoleniowy i pułapka z kurczakami. W zestawie znajduje się też osiem minifigurek Ninja.
Liczba elementów: 1070, numer katalogowy: 70670, wiek dziecka: od 9. r.ż.
 
lego ninjago klasztor Spinjitzu
[content:0_27056,0_26761,0_26802:CMNews]
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy