sport dla dziecka, treningi, zdrowie, kontuzje
fot. Fotolia

Czy sport jest bezpieczny dla dziecka?

Chcesz, by twoje dziecko grało w piłkę nożną, tenisa, biegało, pływało... Powinno najpierw pójść do lekarza sportowego, który oceni, czy dziecko może bezpiecznie uprawiać daną dyscyplinę sportową. Gdzie takiego lekarza znaleźć? W czym jeszcze może dziecku pomóc? Sprawdź koniecznie.
Aleksandra Sokalska
sport dla dziecka, treningi, zdrowie, kontuzje
fot. Fotolia
ENEL-MED po udanym starcie w listopadzie 2015 roku kliniki ortopedyczno-rehabilitacyjnej ENEL-SPORT (przy ul. Łazienkowskiej 3) w kwietniu otworzył w Warszawie drugą placówkę – przy ul. Myśliwieckiej 4A (na terenie kortów klubu sportowego Legia). To klinika medycyny sportowej dedykowana dzieciom. Absolutnie niezbędna dla małych sportowców.

Wymagane badania sportowe

Sport to zdrowie. Zgoda, ale tylko ten uprawiany rozsądnie. Źle dobrane zajęcia sportowe, brak fizycznego przygotowania do nich mogą skończyć się naprawdę poważną kontuzją. Wiedzą o tym kluby sportowe, dlatego wymagają od małych sportowców aktualnych badań przeprowadzonych u lekarza sportowego. A wcale nie tak łatwo go znaleźć. Mam w tym spore doświadczenie, bo moja córka uprawia tenis. Umawianie się ze sporym wyprzedzeniem na wizytę, zlecanie badań, badania, potem wizyta z wynikami itd. itp. I tak co roku, oczywiście pod warunkiem, że badania nie budzą zastrzeżeń. 
Redakcja poleca: Tenis ziemny - ćwiczenia dla dzieci [WIDEO]
Prezentujemy ćwiczenia tenisa ziemnego dla dzieci polecane przez trenerkę tenisowej szkółki Legii. Dzięki tym zabawom tenisowym dziecko polubi tenis ziemny i zdobędzie pierwsze szlify.

Kompleksowa opieka medyczna

Dzięki klinice ENEL-SPORT wszystkie niezbędne badania małego sportowca można wykonać w jednym miejscu. Co więcej, klinika zapewnia:
  • orzecznictwo sportowe,
  • treningi motoryczne,
  • fizjoterapię,
  • korekcję wad postawy,
  • psychologię sportową,
  • doradztwo w obszarze ortopedii dziecięcej,
  • doradztwo w obszarze dietetyki,
  • konsultacje w zakresie innych specjalności, m.in. kardiologii czy laryngologii dziecięcej.
W klinice znajduje się nowoczesny sprzęt, dzięki któremu dzieci korzystają z diagnostyki i rehabilitacji takiej samej jak zawodnicy najlepszych klubów sportowych na świecie! Jacek Rozwadowski, wiceprezes Centrum Medycznego ENEL-MED obiecuje, że już niedługo nowe oddziały powstaną w kolejnych miastach w Polsce.

Nie tylko dla małych sportowców

Do kliniki warto wybrać się nie tylko z dzieckiem, które czynnie uprawia sport, ale także z takim, które sportu nie uprawia wcale. Prof. dr hab. Jarosław Czubak, kierownik medyczny nowej placówki ENEL-SPORT oraz ekspert w dziedzinie ortopedii dziecięcej tak to tłumaczy: „Dwie dekady temu wszystkie dzieci były aktywne fizycznie – po szkole biegały na podwórku czy grały w piłkę. Teraz juniorów można podzielić na dwie grupy: tych, którzy spędzają głównie czas przy komputerze, co niestety w 80% przypadków skutkuje wadami postawy, oraz tych, którzy uprawiają sport regularne i bardzo aktywnie, co z kolei narzuca dbałość o wydolność organizmu i może wiązać się z kontuzjami". Oferta ENEL-SPORT odpowiada na potrzeby obu tych grup. Wizyty w klinice pomogą zarówno skorygować nieprawidłowości postawy i przywrócić odpowiednią kondycję dziecku, jak i osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.

Zobacz film: Czy twoje dziecko powinno trenować tenis?
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy