Uważajcie na tę zabawkę! Lekarze musieli wyciąć dziecku część jelita z jej powodu!
fot. Adobe Stock

Uważajcie na tę zabawkę! Lekarze musieli wyciąć dziecku część jelita z jej powodu!

Lekarze przestrzegają rodziców przed tymi popularnymi zabawkami. Doszło już do kolejnej sytuacji, kiedy dziecko połknęło zabawkę i wymagało pilnej operacji ratunkowej!
Aleksandra Zaborowska
Uważajcie na tę zabawkę! Lekarze musieli wyciąć dziecku część jelita z jej powodu!
fot. Adobe Stock
Dr Krzysztof Solecki ze szpitala w Gliwicach przestrzega rodziców przed niebezpiecznymi zabawkami takimi jak kulki magnetyczne. Teraz ofiarą zabawki padła 4,5-letnia dziewczynka, która trafiła pod opiekę chirurgów dziecięcych ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Dziewczynka połknęła kulki magnetyczne

„Dziewczynka wymagała leczenia operacyjnego, gdyż kulki te są bardzo silnymi magnesami, a przechodząc przez jelito uszkadzają je i prowadzą do dużego spustoszenia” – przestrzega dr Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej.

Mała pacjentka, która połknęła kuleczki, została poddana drastycznej operacji chirurgicznej - wycięto jej uszkodzone fragmenty jelita. Konieczne było także zaszycie licznych przedziurawień. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy, dziewczynka wraca już jednak do zdrowia.

Lekarze ostrzegają rodziców przed zabawkami, które mogą spowodować ogromne szkody, kiedy zostaną przypadkowo połknięte. Do takich przedmiotów należą popularne i lubiane przez dzieci kulki magnetyczne.

„Maluch bezwiednie wkłada je do buzi w trakcie zabawy, a potem kończy się to fatalnie. Mieliśmy już wcześniej na oddziale chłopca, który był operowany z tego samego powodu. Niech te historie będą przestrogą dla rodziców i wskazówką, aby bardzo uważnie przyglądać się rzeczom, którymi bawią się nasze dzieci (...). Unikajmy drobnych zabawek, które są silnymi magnesami. Konsekwencje połknięcia takich przedmiotów mogą być bardzo dotkliwe” – apeluje dr Solecki.
 

🔵 Czterolatka uratowana przez chirurgów dziecięcych w Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach! Dziecko połknęło drobne,...

Opublikowany przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach Środa, 17 marca 2021
Źródło: gazeta.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Dzieci szybciej zdrowieją w odnowionych salach szpitalnych - film
Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że odpowiednia aranżacja szpitalnych sal poprawia najmłodszym pacjentom samopoczucie i skraca czas leczenia nawet o 21 proc.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy