lekcje w szkołach skrócone do 30 minut
fot. Adobe Stock

Lekcje w szkołach skrócone do 30 minut? MEN: to możliwe!

Godzina lekcyjna w uzasadnionych przypadkach może być skrócona z 45 do 30 minut. Była minister edukacji apeluje, żeby jak najszybciej wdrożyć w życie ten pomysł. Odniósł się do tego Dariusz Piontkowski - jest to możliwe!
Joanna  Biegaj
lekcje w szkołach skrócone do 30 minut
fot. Adobe Stock
Była minister edukacji - Anna Zalewska twierdzi, że w czasie pandemii lekcje powinny być skrócone z 45 do 30 minut. Głos w tej sprawie zabrał również obecny szef MEN Dariusz Piontkowski. Okazuje się, że takie rozwiązanie jest możliwe!

Propozycja Anny Zalewskiej

Anna Zalewska zaproponowała, by poważnie zastanowić się nad skróceniem lekcji w szkołach z uwagi na pandemię konronawirusa: „Szybko powinniśmy zastanowić się nad skróceniem lekcji z 45 do 30 minut, gdyby sytuacja w szkołach była trudniejsza. Wówczas podział na pracę dwuzmianową byłby prosty, nikt nie kończyłby zajęć późno. 30 minut wystarczy na realizację podstaw programowych”.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

30 minutowe lekcje są możliwe!

Do propozycji byłej minister edukacji odniósł się Dariusz Piontkowski: „Warto jednak zaznaczyć, że chociaż godzina lekcyjna trwa 45 minut, to już w obecnym stanie prawnym, w uzasadnionych przypadkach, możliwe jest skrócenie czasu zajęć edukacyjnych do 30 minut”. Obecny szef MEN zaznaczył również, że docenia zaangażowanie Anny Zalewskiej.

Odpowiednie poinformowanie rodziców

Piontkowski zwrócił również uwagę na bardzo ważny aspekt takiej decyzji, a mianowicie – poinformowanie o niej rodziców: „Taka decyzja musi być poprzedzona poinformowaniem rodziców. Praktyka wskazuje, że w tym wypadku najlepszą formą ogłoszenia decyzji jest zarządzenie dyrektora szkoły”.

Źródło: fakty.interia.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy