GRY

Leonardo DiCaprio i Kate Winslet uratowali życie młodej mamie

Historia pewnej Brytyjki tak poruszyła aktorów, że postanowili wykorzystać swoją popularność, by walczyć o jej życie i się udało!

Winslet i DiCaprio uratowali kobietę
fot. Facebook/Instagram
Choć od premiery "Titanica" minęło już 20 lat, to ta aktorska para wzbudza nadal wiele emocji. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet od lat się przyjaźnią i wspierają, tym razem postanowili zrobić coś dla kogoś innego. Aktorzy wykorzystali popularność oskarowego filmu i wystawili na aukcji "kolację z Jackiem i Rose". Zebrane pieniądze zostały przekazane na leczenie młodej mamy.

Dobra i zła wiadomość

Brytyjka Gemma Nuttall o złośliwym nowotworze jajnika dowiedziała się, będąc w pierwszych tygodniach ciąży. Zdaniem lekarzy jedynym sposobem na uratowanie kobiety miała być agresywna chemioterapia, która jednocześnie oznaczałby zakończenie ciąży. Kobieta postanowiła, że zrezygnuje z leczenia na rzecz urodzenia dziecka. Jak tłumaczyła, to właśnie dzięki ciąży wykryto u niej raka: "Nie mogę się jej pozbyć. Uratowała mi życie, to dzięki niej wykryto raka. Czułam, że muszę się jej za to odwdzięczyć" - tłumaczyła. Córeczka Gemmy przyszła na świat w 26. tygodniu ciąży przez cesarskie ciecie. Na szczęście maluszek urodził się zdrowy, jednak stan zdrowia młodej mamy bardzo się pogorszył. "Pokazali mi Penelope, po czym szybko ją zabrali. Nie mogłam przeżyć tej cennej chwili trzymania mojego dziecka w ramionach. Byłam zbyt wyczerpana, by tej nocy ją zobaczyć. Dopiero na drugi dzień zabrano mnie do niej na wózku inwalidzkim. Była w inkubatorze, a ja wyciągnęłam rękę i trzymałam ją za rączkę tak długo, jak tylko mogłam. Obie żyłyśmy i tylko to się w tym momencie liczyło" - opowiada kobieta.

Przez te kilka miesięcy ciąży nowotwór rozprzestrzenił się również na szyjkę macicy. Świeżo upieczona mama usłyszała, że zostało jej zaledwie 12 miesięcy życia i nic więcej nie da się zrobić. Kobieta, zamiast pogodzić się okrutną diagnozą, postanowiła poszukać innych metod leczenia niż te, które może zapewnić brytyjska służba zdrowia. Znalazła w Niemczech "klinikę cudów,"  niestety koszt terapii był astronomiczny - 300 tys. funtów brytyjskich, czyli prawie 1,5 mln zł.
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

Telefon od Kate

Koszty leczenia znacznie przekraczały możliwości finansowe Brytyjki, więc zaczęła zbierać pieniądze przez internet. Wtedy niespodziewanie dostała telefon od Kate Winslet. Aktorka wrzynała, że przeczytała jej historię w sieci i chciałaby pomóc w zebraniu potrzebnej kwoty. "Najpierw pomyśleliśmy, że to żart, ale potem zdałam sobie sprawę, że ona mówi poważnie" - opowiada Gemma. "Stresowałam się, ale zapytała mnie, jak się czuję i jak przebiega moje leczenie - chciała pomóc. Powiedziałam jej, że nigdy nie będę w stanie jej się odwdzięczyć, a ona mi na to, żebym się nie wygłupiała. Powiedziała, że przeczytała o mojej historii w internecie, że ma troje własnych dzieci i próbowała postawić się w moje sytuacji. Powiedziała: "Po prostu czułam potrzebę, by się z tobą skontaktować, wiedziałam, że chcę ci pomóc". 
 

@sagawards #tbt #katewinslet #leonardodicaprio

Post udostępniony przez Kate Winslet (@kate.winslet.official)

Dlaczego Kate postanowiła pomóc?

"W maju straciłam mamę, odeszła właśnie przez raka jajnika. A w czasie, gdy jako rodzina otrzymywaliśmy bardzo złe prognozy dla mojej mamy, po czteroletniej walce, postanowiliśmy szukać pomocy gdzie indziej, również znaleźliśmy tę klinikę w Niemczech. Natknęłam się na petycję i znalazłam stronę Gemmy. Zobaczyłam, ile ona potrzebuje, w tamtym momencie miała tam tylko 9 000 funtów” - wyznała Kate Winslet w programie telewizyjnym "This Morning", gdzie panie spotkały się po raz pierwszy osobiście. "Pomyślałam, że moja mama będzie z nas dumna, że mogłam coś zrobić dla tej młodej osoby. Zaczęłam więc przekazywać informacje, postanowiłam pomóc zbierać pieniądze, zbliżyliśmy się do 200 000 funtów. Wtedy pomyślałam: Czas zadzwonić do mojego przyjaciela Leo."

Kolacja z Titanica

Kate zaangażowała do pomocy swojego przyjaciela i filmowego partnera z "Titanica" Leonardo DiCaprio. Na aukcję zostały wystawione trzy "kolacje z Jackiem i Rose." Zebrane pieniądze przekazano na leczenie Gemmy. Malutka  Penelope ma już 3 latka i zdrową mamę. ​Kobieta pięć miesięcy temu zakończyły ostatni etap leczenia.
Za pomoc Brytyjce Winslet została uhonorowana wyróżnieniem Actors Inspiration Award. "Udało mi się zebrać ogromną ilość pieniędzy, a Gemma jest dziś wolna od raka. Największym przywilejem było nauczenie się, jak wykorzystać popularność, aby pomagać innym" - powiedziała Winslet odbierając nagrodę.

Źródło: huffingtonpost.com, tvn24.pl, thesun.co.uk

Zobacz także:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwiąż Quiz

Witajcie, wakacje!