fajerwerki, Pyromagic, festwal sztucznych ogni Szczecin 2013, atrakcje dla dzieci
fot. Fotolia

Pomysł na wakacje: Festiwal Sztucznych Ogni

Nie trzeba czekać do sylwestra, żeby zachwycać się pokazami fajerwerków. Co roku w Szczecinie odbywają się w środku lata.
fajerwerki, Pyromagic, festwal sztucznych ogni Szczecin 2013, atrakcje dla dzieci
fot. Fotolia
Oglądanie milionów rozbłyskujących na nocnym niebie światełek to dla dzieci przeżycie niemal baśniowe. Najmłodsze maluchy zwykle rzadko mogą go doświadczać, z prostej przyczyny - w sylwestra, choć nie chcą, idą grzecznie spać. Można zrekompensować im tę stratę, zabierając je na Pyromagic, czyli Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni w Szczecinie.

W ramach imprezy niebo nad Odrą rozświetlą fajerwerki wystrzeliwane w rytm przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Na widowisko złożą się prezentacje przygotowane przez firmy pirotechniczne z Europy i Polski. Każdy pokaz trwa 15 minut. W tym roku obowiązuje następująca zasada – podczas pierwszej minuty w ciszy na niebie rozbłysną białe i czerwone fajerwerki. Pozostały czas wypełnią sztuczne ognie wypuszczane do taktów muzyki. Choć wiesz, że zapotrzebowanie malucha na sen jest bardzo duże, warto zrobić wyjątek i pozwolić dziecku położyć się spać nieco później. Na pewno będzie miało co wspominać. 

Jeśli wybierzesz się do Szczecina kilka dni przed rozpoczęciem Pyromagic, możesz wziąć udział w Wielkim Zlocie Żaglowców Tall Ships Races 2013.


Kiedy: 9-10 sierpnia 2013 


 
 


 
Zobacz, film z zapowiedzią Festiwalu Sztucznych Ogni w Szczecinie.
Redakcja poleca: HIV a ciąża - jakie jest ryzyko zakażenia dziecka? Wywiad z ekspertem
HIV w ciąży to nie wyrok! Dr Ernest Kuchar wyjaśnia, że odpowiednio wykryty i leczony wirus HIV zmniejsza niemalże całkowicie ryzyko przeniesienia się wirusa na dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy