fajerwerki, Pyromagic, festwal sztucznych ogni Szczecin 2013, atrakcje dla dzieci
fot. Fotolia

Pomysł na wakacje: Festiwal Sztucznych Ogni

Nie trzeba czekać do sylwestra, żeby zachwycać się pokazami fajerwerków. Co roku w Szczecinie odbywają się w środku lata.
fajerwerki, Pyromagic, festwal sztucznych ogni Szczecin 2013, atrakcje dla dzieci
fot. Fotolia
Oglądanie milionów rozbłyskujących na nocnym niebie światełek to dla dzieci przeżycie niemal baśniowe. Najmłodsze maluchy zwykle rzadko mogą go doświadczać, z prostej przyczyny - w sylwestra, choć nie chcą, idą grzecznie spać. Można zrekompensować im tę stratę, zabierając je na Pyromagic, czyli Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni w Szczecinie.

W ramach imprezy niebo nad Odrą rozświetlą fajerwerki wystrzeliwane w rytm przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Na widowisko złożą się prezentacje przygotowane przez firmy pirotechniczne z Europy i Polski. Każdy pokaz trwa 15 minut. W tym roku obowiązuje następująca zasada – podczas pierwszej minuty w ciszy na niebie rozbłysną białe i czerwone fajerwerki. Pozostały czas wypełnią sztuczne ognie wypuszczane do taktów muzyki. Choć wiesz, że zapotrzebowanie malucha na sen jest bardzo duże, warto zrobić wyjątek i pozwolić dziecku położyć się spać nieco później. Na pewno będzie miało co wspominać. 

Jeśli wybierzesz się do Szczecina kilka dni przed rozpoczęciem Pyromagic, możesz wziąć udział w Wielkim Zlocie Żaglowców Tall Ships Races 2013.


Kiedy: 9-10 sierpnia 2013 


 
 


 
Zobacz, film z zapowiedzią Festiwalu Sztucznych Ogni w Szczecinie.
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Popularne tematy