horoskop dla dzieci, znak zodiaku, lew
fot. Fotolia

Lew

Malec spod znaku Lwa już jako niemowlę dobrze sypia, rzadko marudzi, jest pogodny i ciągle uśmiechnięty.
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, lew
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 23 lipca a 22 sierpnia, to jest zodiakalnym Lwem.

Małemu Lwiątku czasem wydaje się, że jest królewiczem albo księżniczką i należy mu się więcej niż innym maluchom. Twój maluch też zachowuje się po królewsku. No, może niezupełnie dystyngowanie, bo potrafi być domowym tyranem, ale na pewno władczo. Wiele zrobi, by zwrócić na siebie uwagę. To urodzony aktor, w dodatku wyjątkowo bystry i inteligentny. Nie trzeba go zachęcać by wyrecytował wierszyk na imieninach cioci albo opowiedział, jak minął dzień w przedszkolu. Barwnie opowiada - w jego ustach historyjka o tym, jak zamienił się z kolegą na kubełki i łopatki, brzmi niczym scenariusz filmu sensacyjnego.

Lew chce być podziwiany

Najczęściej powtarzanym przez małego Lwa słowem jest "ja", gdyż uwielbia mówić o sobie. Przedstawia się w najkorzystniejszym świetle. Rozmowę z rówieśnikami o książkach lub filmach stara się nakierować na siebie, chwali się swoimi zabawkami albo opisuje własne przygody, jego zdaniem ciekawsze od tych w książce. Mały Lew musi być w centrum zainteresowania rodziny i kolegów, pragnie być chwalony i podziwiany. Próbuje też podporządkować sobie otoczenie, jak na małego władcę przystało. Dzieci chętnie przyjaźnią się z Twoją pociechą, ponieważ jest prostolinijna, szczera i ma szlachetne serce. Nie oglądając się na konsekwencje, stanie w obronie pokrzywdzonego dziecka, często też bierze pod swoje skrzydełka mało przebojowych i gapowatych kolegów. Jest odważna i uczciwa, jeśli nabroi, przyzna się do tego. Lew jest dość leniwy, trudno go zapędzić do odrabiania lekcji. Mimo to ma niezłe stopnie, przecież w szkole też chce błyszczeć i zbierać pochwały od nauczycieli. Mały Lew jest także żądny pochlebstw. Do tego stopnia jest zakochany w sobie, że nie potrafi zauważyć, iż na świecie żyją osoby sporo od niego sprytniejsze. 
Sprawdź, czy pod Twoim dachem rośnie mała modystka!
Redakcja poleca: USG prenatalne – kiedy i po co się je wykonuje [WIDEO]
USG prenatalne to jedno z najważniejszych badań w ciąży. Zwyczajowo nazywa się je USG w 12. tygodniu ciąży. Podczas tego ciążowego badania sprawdza się, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz ocenia ryzyko wystąpienia u płodu wad genetycznych.

Jak z Lwem postępować

Twoje dziecko pragnie zainteresowania i pochwał. Okazuj mu uznanie, jeśli na nie zasłuży. Bądź jednak ostrożna - nadmiar komplementów wbije malca w pychę. Nigdy nie naśmiewaj się z porażek Lwiątka - choć tak pewne siebie, źle radzi sobie z niepowodzeniami, gdyż nie umie przegrywać. Pociesz dziecko, dodaj otuchy i przekonaj, że następnym razem będzie lepiej. Nie spełniaj też każdej zachcianki swej pociechy. Twój Lew jest z jednej strony hojny i pewny siebie, z drugiej pompatyczny i pretensjonalny. Na jego osobowość duży wpływ ma Słońce. Nie wolno Lwiątku przytakiwać za wszelką cenę. Pochwały są mu potrzebne, jak każdemu dziecku, ale warto uważać z komplementami, bo ma skłonność do popadania w samouwielbienie. Wiara w siebie - tak, wiara w swoją genialność - raczej nie, dlatego wprowadzaj żelazne zasady, których będziecie się trzymać w domu.

A gdy dorośnie...

Będzie miał wielkie ambicje zawodowe, sława i autorytet zapewne okażą się ważniejsze od pieniędzy. Może zrobić karierą polityczną, prawniczą i dyplomatyczną. Nadaje się na stanowiska reprezentacyjne i dyrektorskie.Zazwyczaj Lwy osiągają w życiu sukces, są bowiem przedsiębiorcze, bardzo ambitne, energiczne. Ich minusem jest gorąca krew, niecierpliwość i kapryśność.
Miłość w życiu tego znaku odgrywa ważną rolę, Lwy zawsze kochają całym sercem.

Co Lwu przyniesie szczęście

kolory: żółty, odcienie złota
kwiaty: słonecznik, pomarańcza, lawenda, heliotrop
kamienie: chryzolit, topaz, sardoniks
metal: złoto
maskotki: lew, tygrys, kot domowy
pomyślny miesiąc: lipiec
dzień tygodnia: niedziela
dni miesiąca: 3, 8, 13

Imiona dla dzieci spod znaku Lwa

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Beata, Bożena, Ewa, Hanna, Joanna, Jolanta, Justyna, Karolina, Kinga, Lidia, Magda, Teresa
Imiona dla chłopców: Antoni, Bernard, Daniel, Dariusz, Gabriel, Jarosław, Kacper, Marek, Mariusz, Michał Ryszard, Stanisław, Sebastian

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Lwa

Napoleon Bonaparte (ur. 15.08)
Benito Mussolini (ur. 29.07)
Witold Gombrowicz (ur. 4.08)
Bill Clinton (ur. 19.08)
Madonna (ur. 16.08)
Aleksander Dumas (ur. 24.07)
Stefan Wyszyński (ur. 3.08)
Charlize Theron (ur. 7.08)
Natasza Urbańska (ur. 17.08)
Hilary Swank (ur. 30.07)
Audrey Tautou (ur. 9.08)
Paweł Wilczak (ur. 29.07)
Withney Houston (ur. 9.08)
Antonio Banderas (ur. 10.08)
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy