System do nauki zdalnej Librus nie działa
fot. AdobeStock

Librus nie działa. Paraliż szkół już pierwszego dnia nauki zdalnej!

Od dziś wszyscy uczniowie klas 4-8 przechodzą na system nauki zdalnej. Jak na razie jedynie w teorii, bo od rana są ogromne problemy z aplikacją Librus – łącze albo w ogóle nie działa, albo ciągle się zawiesza i bardzo długo ładuje. Czy tak ma wyglądać efektywna nauka?
Milena Oszczepalińska
System do nauki zdalnej Librus nie działa
fot. AdobeStock
Poniedziałkowy poranek rozpoczął się dla wielu polskich uczniów zupełnie inaczej, niż to było dotychczas. Zamiast spakowania plecaka i wyjścia do szkoły, musieli usiąść w domu przed komputerami i rozpocząć naukę zdalną. Taką decyzję podjął kilka dni temu rząd w związku z szalejącą pandemią koronawirusa. Nie byłoby żadnego problemu z nauką na odległość, gdyby nie fakt, że aplikacja, przez którą należy połączyć się, by odbyć lekcje, nie działa, jak powinna. System co chwila się zawiesza, nie łączy albo strasznie długo się ładuje.

Pierwszy dzień nauki zdalnej i już problemy z łączem

Rodzice i uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych musieli przygotować się na zmianę formy edukacji zgodnie z rozporządzeniem rządu. Jak widać jednak Librus, dzięki któremu ta edukacja może być w ogóle możliwa, nie został przygotowany. Reporter Radia ZET Jacek Czarnecki poinformował rano na Twitterze : „Librus wisi. „To by było ma tyle” jeśli chodzi o zdalną naukę....”.
O tym, że problem rzeczywiście istnieje, przekonują również internauci. Pod tweetem Jacka Czarneckiego pojawiły się komentarze potwierdzające, że popularny system do nauki zdalnej nie działa poprawnie. Część uczniów korzysta z innego, konkurencyjnego systemu o nazwie Vulcan. Zdaje się, że z nim nie ma jak na razie podobnych kłopotów. Nie odnotowano również zgłoszeń świadczących o tym, że aplikacje Teams oraz Zoom, służące do wideokonferencji, działają niepoprawnie.

Źródło: radiozet.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy