Teatr Guliwer

Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze - premiera

1.12.2012r., Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze jest oryginalnym scenariuszem Marka Zákosteleckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu.
Teatr Guliwer
Teatr Lalek Guliwer Przedstawia Marek Zákostelecký „Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze”

Reżyseria: Marek Zákostelecký
Scenografia: Marek Zákostelecký
Muzyka: Tomasz Kowol
Choreografia: Maciej Owczarzak
Przekład: Hana Mlynářová
Obsada:
Profesor Kuliszek – kierownik zespołu badawczego – Adam Wnuczko
Hugo – doktor cybernetyki – Tomasz Kowol
Mirek – asystent i doktorant – Maciej Owczarzak
Dana –asystentka – Izabella Kurażyńska
Jana – asystentka – Katarzyna Brzozowska

Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze jest oryginalnym scenariuszem Marka Zákosteleckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu. Mapę świata , jego nieznane lądy i groźne oceany zastąpiły jednak krainy takie jak "przylądek pięknej dekoracji", "wyspa machin i świateł" czy "zatoka trafionej muzyki" . Podróż Guliwera odbywa się w świecie teatru rozumianym jako zbiory niezliczonych rekwizytów, a także możliwych do zastosowania konwencji i estetyk, którymi dysponują twórcy teatralni w procesie budowy nowego przedstawienia. Ideą spektaklu jest pokazanie sceny teatralnej jako wielkiego laboratorium, w którym jego "laboranci" to znaczy - reżyser, scenograf, kompozytor i aktorzy - przygotowują w toku prób, przymiarek, sporów i dyskusji efekt zwany widowiskiem. Oryginalność pomysłu reżysera polega na stworzeniu warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Spektakl jest interaktywnym przedstawieniem wciągającym widzów w świat baśni także poprzez nadanie dzieciom możliwości reżyserii akcji.

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.
Czas trwania ok. 60 min
Premiera: 1. grudnia 2012

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa 
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy