GRY
 
 

Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze - premiera

1.12.2012r., Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze jest oryginalnym scenariuszem Marka Zákosteleckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu.

Teatr Guliwer
Teatr Lalek Guliwer Przedstawia Marek Zákostelecký „Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze”

Reżyseria: Marek Zákostelecký
Scenografia: Marek Zákostelecký
Muzyka: Tomasz Kowol
Choreografia: Maciej Owczarzak
Przekład: Hana Mlynářová
Obsada:
Profesor Kuliszek – kierownik zespołu badawczego – Adam Wnuczko
Hugo – doktor cybernetyki – Tomasz Kowol
Mirek – asystent i doktorant – Maciej Owczarzak
Dana –asystentka – Izabella Kurażyńska
Jana – asystentka – Katarzyna Brzozowska

Liliputy i Olbrzymy i Guliwer – teatr o teatrze jest oryginalnym scenariuszem Marka Zákosteleckiego, który stworzył przedstawienie o podróżowaniu. Mapę świata , jego nieznane lądy i groźne oceany zastąpiły jednak krainy takie jak "przylądek pięknej dekoracji", "wyspa machin i świateł" czy "zatoka trafionej muzyki" . Podróż Guliwera odbywa się w świecie teatru rozumianym jako zbiory niezliczonych rekwizytów, a także możliwych do zastosowania konwencji i estetyk, którymi dysponują twórcy teatralni w procesie budowy nowego przedstawienia. Ideą spektaklu jest pokazanie sceny teatralnej jako wielkiego laboratorium, w którym jego "laboranci" to znaczy - reżyser, scenograf, kompozytor i aktorzy - przygotowują w toku prób, przymiarek, sporów i dyskusji efekt zwany widowiskiem. Oryginalność pomysłu reżysera polega na stworzeniu warunków dla gry wyobraźni u dziecka, zabawy skalą przedmiotów i ludzi. Spektakl jest interaktywnym przedstawieniem wciągającym widzów w świat baśni także poprzez nadanie dzieciom możliwości reżyserii akcji.

Przedstawienie dla dzieci od lat 5.
Czas trwania ok. 60 min
Premiera: 1. grudnia 2012

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
02-548 Warszawa 
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! Czy wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj