Bycie mamą to najlepsza praca
fot. Fotolia

"Bycie mamą: nadgodziny i brak pensji, ale to najlepsza praca świata!"

"Bycie matką jest dla najsilniejszych i najsłabszych" – pisze Adrian, mama czwórki dzieci. Przeczytaj, co napisała o macierzyństwie. Zgadzasz się z nią?
Hanna Szczesiak
Bycie mamą to najlepsza praca
fot. Fotolia
Wiele mam zgodzi się ze słowami, że "bycie mamą to najlepsza praca na świecie". Jesteś jedną z nich?

Cała prawda o macierzyństwie

Adrian H. Wood, mama czwórki dzieci i autorka bloga Tales of an Educated Debutante opublikowała tekst, pod którym mogłaby się podpisać niemal każda mama. Ile razy pomyślałaś, że choć jesteś zmęczona i nie masz na nic siły, nigdy nie zamieniłabyś swojego życia na inne?
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.

"Bycie mamą to najlepsza praca"

"Ta jedna rzecz, bycie matką, jest dla najodważniejszych, najsilniejszych, najtwardszych, ale też dla najsłabszych. Dzisiaj, po długim weekendzie ze znajomymi, wożeniu dzieci, pakowaniu i noszeniu toreb, przygotowywaniu posiłków i godzinach pływania, jestem zmęczona. Byłam zmęczona już wcześniej, ale staram się o tym nie wspominać, szczególnie wtedy, kiedy nawet mnie to drażni. W każdym razie, dziś pozwoliłam sobie na odrobinę zasłużonej wolności. Dziś mój mąż przygotował na kolację naleśniki i zajął się kładzeniem dzieci spać.

Położyłam się w wannie, w wodzie z bąbelkami, zamknęłam oczy. Wspominałam wydarzenia z ubiegłego tygodnia. Nie minęło kilka minut, a usłyszałam potworny płacz. Szloch. To był Amos, mój najmłodszy syn, który ma teraz trzy lata. Wyskoczyłam z wanny i wybiegłam w ręczniku. Zobaczyłam mojego męża, zmieniającego pieluszkę wyjącemu Amosowi.

Czytaj także: Jak w 3 dni oduczyć dziecko noszenia pieluszki?

Co tu się dzieje, zapytałam. Odpowiedział, że nie mógł mnie znaleźć. Oczywiście. Nie mógł mnie znaleźć i potrzebował mnie. Do czego? Nie mam pojęcia, ale wzięłam go w ramiona, ukołysałam, założyłam piżamkę i powiedziałam, że czas iść spać. Nie tylko posiadanie dzieci ze specjalnymi potrzebami zmienia życie. Bycie matką je zmienia.

Bycie matką oznacza wyskoczenie z wanny, żeby sprawdzić, czy ten mały człowiek czegoś nie potrzebuje. Bycie matką oznacza porzucenie wszystkich swoich planów, jeśli dzieci zachorują albo będą musiały iść do dentysty. Bycie mamą oznacza, że jesteś zmęczona, byłaś zmęczona i będziesz zmęczona, tak długo, jak dzieci cię potrzebują. Bycie mamą nie jest opłacalne, godziny pracy są do bani, a niektórymi z korzyści dodatkowych są kupa i wymiociny na twojej pościeli. Bycie matką – nie ma na świecie nic lepszego" – napisała Adrian.

Czy dla was też bycie mamą jest najlepszą pracą na świecie? Zgadzacie się ze słowami tej mamy? :)

Zobacz także: 10 powodów, dlaczego bycie mamą jest super

Źródło: Adrian H. Wood/today.com
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy