list od św. Mikołaja
fot. Adobe Stock

List od św. Mikołaja do dziecka: wzór i szablon do druku

List od św. Mikołaja to mnóstwo frajdy dla dziecka. No bo który maluch nie marzy, by napisał do niego prawdziwy św. Mikołaj, i opowiedział, co u niego słychać? Proponujemy szablony, na których napiszesz list od św. Mikołaja do dziecka. Wszystkie mają piękne, świąteczne wzory i są przeznaczone do druku.
Magdalena Drab
list od św. Mikołaja
fot. Adobe Stock
List od św. Mikołaja do dziecka to fajny pomysł na prezent mikołajkowy albo gwiazdkowy. List warto napisać odręcznie na świątecznym szablonie, zapakować w kopertę i podłożyć np. pod poduszkę malucha. Podpowiadamy, co napisać w liście od św. Mikołaja – rodzice mogą być pewni, że dziecko potraktuje to bardzo poważnie!

List od św. Mikołaja do dziecka

List od św. Mikołaja nie musi być długi. Co w nim napisać? Przede wszystkim pokaż, że św. Mikołaj zna i interesuje się dzieckiem. Powinien zwracać się do niego po imieniu, wiedzieć, co lubi robić i czym się najczęściej bawi. Warto też wspomnieć o gwiazdkowym prezencie, o którym maluch marzy. Radości nie będzie końca! W liście postaraj się też krótko przedstawić św. Mikołaja, opisać jego codzienne zajęcia oraz gorączkowe przygotowania do świąt. Poniżej nasza propozycja treści listu od św. Mikołaja do dziecka.

List od św. Mikołaja: przykładowy tekst

„Droga/drogi (imię dziecka)! Piszę do ciebie, bo właśnie odczytałem twój przepiękny list do mnie. Ale mnie zaskoczyłaś/eś! Tak ładnie piszesz i rysujesz. Popytałem trochę moich sprytnych elfów i dowiedziałem się od nich, że jesteś wyjątkowym dzieckiem.

Słyszałem, że chodzisz już do przedszkola/szkoły i bardzo chętnie śpiewasz/tańczysz/uczysz się. Zdradzę ci pewną tajemnicę: ja też lubiłem chodzić do przedszkola/szkoły, ale z tańcem szło mi kiepsko – ciągle plątały mi się nogi! No cóż, nie każdy może być mistrzem we wszystkim... Ale za to tobie podobno świetnie idzie z piłką nożną/baletem/malowaniem. Jestem z ciebie bardzo dumny! I wiem, że twoi rodzice również. 

No ale przejdźmy do rzeczy, bo tak się rozpisałem, a ty pewnie czekasz na najważniejszą nowinę. Tak, tak, chodzi o prezenty! Mam ich całą masę, moje elfy dwoją się i troją, żeby nadążyć z pakowaniem. Szczerze mówiąc, powinienem już zaprzęgać swoje renifery, żeby zdążyć je wszystkie rozwieźć dzieciom na całym świecie. Dla ciebie naszykowałem naprawdę cudowny prezent. Jedyny w swoim rodzaju! Jestem pewny, że będziesz nim zachwycona/y.

Wypatruj mnie za oknem, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Może uda nam się spotkać? A nawet jeśli będziesz zbyt zajęta/y zabawą albo pałaszowaniem ciasta, to i tak podrzucę ci upominek prosto pod choinkę. Napisz mi potem koniecznie, czy ci się spodobał!

Czekam z niecierpliwością na twój list.

Pozdrawiam cię ciepło, św. Mikołaj”.
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

List od św. Mikołaja: wzory do druku

Wystarczy, że klikniesz w wybrany szablon, aby go pobrać i wydrukować. Pamiętaj, aby list od św. Mikołaja do dziecka napisać bardzo starannie i koniecznie go podpisać!

list od św. Mikołaja do dziecka wzór
list od św. Mikołaja szablon
wzór listu od św. Mikołaja
szablon listu od św. Mikołaja
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy