logo
fot. księgarnia-bajka.com

Listopad w Księgarni z Bajki

Księgarnia z Bajki zaprasza dzieci na spotkania. W listopadzie tematem spotkań będzie postrzeganie piękna.
logo
fot. księgarnia-bajka.com

W tym roku w sposób szczególny Księgarnia z Bajki nakieruje uwagę dzieci i rodziców na to, aby czytanie służyło także do poruszania z dziećmi ważnych tematów moralnych. Nauczenie dziecka wartości jest najważniejszym zadaniem wychowawczym  rodziców.

Inspiracją do tego projektu jest program Fundacji Cała Polska czyta dzieciom zawarty w książce "Z dzieckiem w świat wartości".
W listopadzie będzie o postrzeganiu piękna. Piękna naturalnego, piękna stworzonego przez człowieka i piękna duchowego przejawiającego się w myślach i zachowaniach człowieka. Księgarnia zaprasza na poranki literackie i spotkania z bohaterami bajek podczas, których uwaga będzie zwrócona na wartość moralną piękna.

5 listopada, godz.11.00
Poranek literacki z ogrodnikiem Florianem.
Jako najlepszy hodowca róż Królestwa Misiów szczególną troską otacza właśnie te kwiaty. One bezgraniczną miłość wynagradzają mu rozmaitymi, nigdzie więcej nie spotykanymi odcieniami. U nikogo innego nie można delektować się tyloma barwami jak właśnie u niego! Choć dobrze o tym wie, obecność królowej właśnie przy jego stoisku targowym  na tyle połaskotała jego próżność, że dopuścił do  zniszczenia pielęgnowanych latami krzaczków. Mgła smutku zawisła  nad Misiogródkiem... Ten, kto pomaga wzrastać pięknu, może i tworzyć zło- to nasz ludzki wybór. Zapału Floriana nie ostudziły opowieści przyjaciół o nienapawających optymizmem spotkaniach z czernią! Musiał mieć to, co obiecał i czego nie posiadał. Na szczęście i w tej baśni wizja okolicy opanowanej na lata przez ból, złość i smutek sprawiają, że miś wybiera radosny odcień rzeczywistości, niszcząc symboliczną czerń. Jaki byłby przecież świat bez radości?
Wkrótce do spokojnego Misiogródku powróci ciepło i uśmiech...

Wstęp wolny.

8 listopada, godz.10.15
Spotkanie dla najmłodszych z Kukurykiem czyli o sztuce pięknego dzielenia się darami i talentami.

9 listopada,godz. 10.15
Spotkanie z detektywami. Zabawa i nauka uważności dla 6-latków.

10 listopada, godz. 10.15
Spotkanie z Piaskowym wilkiem. Piaszczyste fikołki pełne radości i filozofowanie pod Gwiaździstym Niebem.

10 listopada, godz. 12.15
Pan Kleks zaprasza do Szpitala Chorych Sprzętów na lekcje empatii i czułości.

15 listopada, godz.10.00 i 11.30 Wichrowe Wzgorze 124
Spotkanie z Andrzejem Maleszką-reżyserem i autorem  scenariuszy i powieści dla dzieci
Premiera III części "Magicznego drzewa" - "Olbrzym".
Wstęp wolny.
Można zgłaszać wolę uczestniczenia w spotkaniu:
bajka-krystyna @tlen.pl

25 listopada, godz.14.00
Spotkanie z Barbarą Gawryluk. Premiera książki  "Mali bohaterowie". Sześć historii, które napisało życie.Nieszczęście wpisane jest w ludzki los, ale to nie znaczy, że trzeba się poddawać. Książka uświadamia małym dzieciom, że ich rówieśnicy w wieku 7-12 lat świetnie poradzili sobie w obliczu niespodziewanego wypadku. Mimo stresu, strachu i wielkiej niepewności, mali bohaterowie zachowali zimną krew – wezwali pomoc, udzielili pomocy. Co rusz powtarzające się numery ratunkowe w każdej  z opisanych historii – 997, 998, 999, 112 wchodzą same do głowy, poza tym rozmowa ze służbami ratowniczymi – jej przebieg – podanie danych adresowych, udzielanie informacji na temat bliskich znajdujących się w mieszkaniu – uczą jak postępować prawidłowo, by pomóc służbom ratunkowym.
Wszystkie te historie kończą się dobrze – ale przyznaję – były emocje, bo mali czytelnicy cały czas myśleli – uda się czy nie. Udało się za każdym razem – to ważna lekcja życia i mądra lektura.

Wstęp wolny.

Dom Kultury "Bajka" Wichrowe Wzgórze 124
więcej »

Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy