nauka pisania: litera I do druku
fot. Adobe Stock

Litera „I” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Dzięki naszemu szablonowi z literką „I” nauka pisania będzie świetną zabawą! Dziecko z łatwością nauczy się pisać wielką i małą literę „I”, a przy tym będzie miało mnóstwo zabawy.
Dominika Bielas
nauka pisania: litera I do druku
fot. Adobe Stock
Chcesz nauczyć dziecko pisać literkę „I”? To świetnie trafiłaś. Oprócz ćwiczenia szlaczków znakomitym sposobem na naukę pisania jest pisanie po śladzie.

Litera „I”: szablon do druku

Kliknij w poniższy obrazek i wdrukuj nasz szablon do nauki pisania litery po „I” śladzie. Wytłumacz dziecku, jak pisze się wielką literę „I”, a jak małą „i”. Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem.

Pisanie po śladzie to pierwszy etap nauki samodzielnego pisania i rozpoznawania pisanych literek. Dzięki niemu dziecko utrwali sobie, jak wygląda litera „I”. Porozmawiaj z maluchem, żeby nie stresował się, jeśli pierwsze próby nie będą idealne – przecież nauka pisania ma być przyjemna! Na koniec powieście gotowe dzieło w widocznym miejscu, np. na lodówce. Pierwsze próby mogą być niedokładne, bo wiele zależy od sprawności rączki i cierpliwości dziecka. Koniecznie chwal malucha za wysiłek!

Litera I nauka pisania po sladzie

Litera „I” do nauki pisania po śladzie

Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek. Warto na początek zakupić trójkątny ołówek do nauki pisania lub specjalną nakładkę, które ułatwia dziecku prawidłowy chwyt. Ołówek powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim.
Jak pisać literę i - nauka pisania po sladzie
Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy