Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock

Litera „Ł” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Nauka pisania literki „Ł” wcale nie musi być trudna. Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Taka nauka to świetna zabawa dla dziecka.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock
Gdy maluchowi przestaną wystarczać szlaczki i ma ochotę na poważną naukę pisania literek, pomogą wam nasze szablony do nauki pisania. Warto pokazać dziecku sposób nauki, który sprawi mu dużo przyjemności. Choć z pewnością każde dziecko kiedyś nauczy się pisać, warto jednak, by się nie zraziło na początku nauki.

Litera „Ł” szablon do nauki pisania

Bardzo prostym i przyjemnym sposobem na naukę pisania literek jest korzystanie z gotowych szablonów do nauki pisania. Na początku nauki dziecko powinno trenować pisanie literek, pisząc po śladzie. Gdy maluch utrwali sobie, gdzie zaczyna się i kończy literka „Ł”, a także jaki ruch wykonać ołówkiem, przyjdzie czas na samodzielne pisanie literki w linijkach. Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj nasz szablon do nauki pisania litery „Ł” po śladzie.

Szablon z literką Ł
Na początku wytłumacz, gdzie należy przyłożyć ołówek i jaki ruch wykonać, by napisać literę „Ł” i „ł”. Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma ołówek, a także jak układa ciało podczas pisania. Nie powinno zbytnio przechylać głowy. Takie zachowanie może oznaczać, że stanowisko pracy jest źle przygotowane lub dziecko ma problem ze wzrokiem. 

Litera „Ł”: kolorowanka

Gdy dziecko wykona to trudne zadanie, koniecznie je pochwal. Wypełniony szablon możecie powiesić w widocznym miejscu, by każdy widział, jak malec się postarał. Pozytywne wzmocnienie to bardzo ważny element nauki. W nagrodę możesz także wydrukować kolorowankę z łódką.

Kolorowanka z literą Ł
Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy