Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock

Litera „M” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Szablony do nauki pisania liter to świetny trening dla małej rączki. Twoje dziecko nauczy się pisać literę „M”, a potem w nagrodę pokoloruje myszkę.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock
Jeśli twój maluch lada moment idzie do szkoły, chodzi do zerówki lub zauważysz, że jest już gotowy na naukę pisania literek, nie ma co zwlekać. Niezwykle ważny w nauce pisania jest nie tylko regularny trening, ale i dobra zabawa. Dlatego świetnym pomysłem na ćwiczenie umiejętności pisania są szablony do nauki pisania liter. Dzięki nim dziecko może nauczyć się, jak prawidłowo pisać literki. Na trenowanie literek w zeszycie w linie przyjdzie jeszcze pora.

Nauka pisania literki „M” po śladzie

Chcesz nauczyć dziecko pisać literkę „M”? Nic prostszego! Wydrukuj nasz szablon do nauki pisania po śladzie. Najpierw koniecznie wytłumacz krok po kroku, jak się pisze literę „M” i „m”.  Pokaż, gdzie się zaczyna i w jakim kierunku wykonywać ruch ołówkiem. Następnie pozwól na samodzielne pisanie litery „M” po śladzie na wydrukowanym szablonie. Kolejny etap nauki pisania to samodzielne próby mieszczenia się w linijkach, już bez pisania po śladzie. To niemałe wyzwanie dla dziecka, dlatego chwal za postępy i nie gań za niedoskonałości. Przed dzieckiem jeszcze długa droga, zanim nauczy się pisać.

Kliknij w obrazek i go wydrukuj:

Litera M: nauka pisania po śladzie

Litera „M”: kolorowanka

Oprócz staranności i dokładności zwracaj uwagę szczególnie na to, jak dziecko trzyma ołówek. Prawidłowy chwyt pozwala na precyzyjne pisanie. Gdy malec skoczy całą stronę z literką „M”, koniecznie go pochwal. W nagrodę możesz wydrukować kolorowankę z myszką.

Kliknij w obrazek, by go wydrukować:

Kolorowanka litera M
Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy