Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock

Litera „N” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Nasza litera „N” należy do zbioru szablonów, które pomogą twojemu dziecku w nauce pisania. Gdy maluch nauczy się pisać wielką i małą literę „N”, będzie mógł w nagrodę pokolorować kolorowankę.
Dominika Bielas
Nauka pisania liter
fot. Adobe Stock
Twoje dziecko chce się nauczyć pisać, a ty nie wiesz, od czego zacząć? Mamy dla ciebie zbiór szablonów idealny do nauki pisania. Wystarczy wydrukować, by dziecko mogło trenować naukę pisania literek po śladzie. 

Litera „N” do pisania po śladzie

Kliknij w poniższy obrazek i wydrukuj szablon do nauki pisania litery „N”. Usiądź z dzieckiem i wytłumacz, jak się pisze wielką i małą literę „N”. To ważne, by od początku uczyć dziecko właściwego kierunku pisania, a także poprawnego trzymania ołówka. W przyszłości przełoży się to zarówno na tempo pisania, jak i czytelność pisanego tekstu. Pamiętaj, ołówek powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod ołówkiem, a pozostałe palce dziecka za nim.

Szablon do nauki pisania litery N

Nauka pisania litery „N”: kolorowanka

Pierwszy etap to nauka pisania po śladzie. Gdy dziecko wykona kilka takich ćwiczeń, można przejść do samodzielnego pisania. Na koniec pochwal dziecko i wydrukuj w nagrodę kolorowankę z literką „N”. Pochwała to bardzo ważny element nauki pisania – dzięki temu dziecko z większym zapałem będzie uczyło się pisania kolejnych literek.

Kolorowanka z literą N


Zobacz też:

Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy