litera r do druku
fot. Adobe Stock

Litera „R” do druku: nauka pisania po śladzie

Litera „R” do druku to szablon, który pomoże w nauce pisania. Dzięki ćwiczeniom dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „r”. Zachęcamy do nauki pisania literki „r” po śladzie i samodzielnie. Dołączone do ćwiczeń obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „r” i głoskę „rz”.
Magdalena Drab
litera r do druku
fot. Adobe Stock
Poniżej znajduje się szablon z literą „R” do druku, który ułatwi dziecku naukę samodzielnego pisania. Najpierw zachęć dziecko do pisania po śladzie, a potem maluch może z powodzeniem ćwiczyć pisanie bez pomocy.

Litery do druku wraz ze wskazówkami to duże wsparcie dla dziecka, które dopiero uczy się pisać. Dzięki szablonom ze strzałkami maluch dowie się, jak od początku do końca prowadzić ołówek, by prawidłowo napisać konkretną literę. Skorzystaj z tego i innych naszych szablonów z literkami.

Litera „r” do pisania

Aby pobrać szablon z literą „r”, kliknij w poniższe obrazki. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania litery po śladzie – możesz go wydrukować. Najpierw pokaż dziecku, jak pisze się duże „R” i małe „r”. Przyglądaj się, jak maluszek sobie radzi, by od razu korygować ewentualne błędy. 

Na poniższych obrazkach do nauki pisania litery „R” za pomocą strzałek pokazano kolejność kreślenia linii. Dziecko może też poćwiczyć łączenie litery „r” z literą „z”, tworząc dwuznak „rz”. Obejrzyjcie wspólnie instrukcję pisania i prowadzenia ołówka: te zasady warto utrwalać sobie od samego początku nauki pisania.

r do drukulitery rz do druku

Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie

Podczas nauki pisania litery „r” przypilnuj, by dziecko dobrze trzymało ołówek – dzieciom na początku trudno trzymać go pewnie pomiędzy palcami, co utrudnia naukę i może prowadzić do utrwalania się złych nawyków. Ołówek powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy musi być umieszczony pod ołówkiem, a pozostałe palce za nim. Jeśli dziecko ma z tym problem, kup trójkątne kredki i ołówki.

Zobacz też:

Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy