litera s do druku
fot. Adobe Stock

Litera „S” do druku: nauka pisania po śladzie

Litera „S” do druku to szablon, który pomoże w nauce pisania. Zachęcamy do ćwiczeń w pisaniu wielkiej i małej litery „s” – po śladzie i samodzielnie. Dobrym pomysłem jest też nauka pisania litery „s” łącznie z innymi literami. Dołączone do zadań obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „s” i głoskę „sz”.
Magdalena Drab
litera s do druku
fot. Adobe Stock
Poniżej znajduje się szablon z literą „S” do druku, który ułatwi dziecku naukę pisania. Najpierw zachęć dziecko do pisania po śladzie, a potem maluch może spróbować pisać już samodzielnie.

Litery do druku wraz ze wskazówkami to duże wsparcie dla dziecka, które dopiero uczy się pisać. Dzięki szablonom maluch zobaczy, jak prowadzić kreskę, by prawidłowo napisać konkretną literę, a także połączyć ją z innymi literami.

Litera „s” do pisania

Aby pobrać szablon z literą „s”, kliknij w poniższe obrazki. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania litery po śladzie – możesz go wydrukować. Najpierw pokaż dziecku, jak pisze się duże „S” i małe „s” (małe „s” pisze się inaczej niż duże – to może być mylące!). Zobacz, jak maluch naśladuje prowadzenie linii i popraw błędy.

Na poniższych obrazkach do nauki pisania litery „S” za pomocą strzałek pokazano kolejność kreślenia linii. Dziecko może też poćwiczyć łączenie litery „s” z literą „z”, tworząc dwuznak „sz”. Obejrzyjcie wspólnie instrukcję pisania i prowadzenia ołówka: te zasady warto utrwalać sobie od samego początku nauki pisania.

s do druku
sz do druku

Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie

Na początku nauki pisania liter dziecku może być trudno trzymać pewnie ołówek pomiędzy palcami. Aby nie doprowadzić do utrwalenia złych nawyków, ołówek już w trakcie pierwszych prób pisania litery „s” powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy musi być umieszczony pod ołówkiem, a pozostałe palce za nim. W razie problemów wypróbujcie trójkątne kredki i ołówki – wymuszają prawidłowy chwyt.

Zobacz też:

Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy