Litera „u” do wydruku – pisanie liter po śladzie
fot. Adobe Stock

Litera „U” do druku – pisanie liter po śladzie

Czy trening nauki pisania literek, w tym litery „U”, może być przyjemny? Uuu, jeszcze jak! Zwłaszcza gdy w grę wchodzi samodzielne pisanie liter po śladzie.
Litera „u” do wydruku – pisanie liter po śladzie
fot. Adobe Stock
Prezentujemy szablon do wydruku z literą „u”. Wystarczy w niego kliknąć i… jesteśmy pewni, że dalej pójdzie jak z płatka.

Litera „U”: pisana po śladzie z przyjemnością

Nauka pisania literki „u” może przynieść sporo satysfakcji. Zarówno w przypadku maluchów, które dopiero poznają tę literę, jak i starszych dzieci, które chciałaby nauczyć się pisać bardziej kaligraficznie. Niestarannie napisana literka „u” w wielu wyrazach może narobić sporo bałaganu, dlatego warto potrenować jej pisownię. Poniżej znajduje się szablon, który pomoże w nauce ładnego pisania litery „u”.

Kliknij w obrazek, by otworzyć go w nowej karcie i zapisać na komputerze lub od razu wydrukować.

Litera „u” – zachęcamy do pisania

By zachęcić dziecko do nauki starannego pisania literki „u”, warto pokazać mu, jak poprowadzić długopis po śladzie na szablonie. Nie zaszkodzi też urządzić mały konkurs, który polegał będzie na tym, kto powie najwięcej wyrazów na literę „u”. Ulubiony, ukochany, uczta, upał, uliczka… Po wypełnieniu szablonu proponujemy kolorowankę z ulem i krzątającymi się przy nim pszczółkami.


Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy