Litera „w do wydruku” – nauka pisania liter po śladzie
fot. Adobe Stock

Litera „W” do druku – nauka pisania liter po śladzie

Wśród naszych propozycji szablonów do wydruku nie mogło zabraknąć literki „W”. Spraw, by twoja pociecha polubiła staranne, wyraźne pisanie.
Litera „w do wydruku” – nauka pisania liter po śladzie
fot. Adobe Stock
Nauka pisania literek to bardzo ważna sprawa, ale warto zadbać o to, by odbywała się w jak najbardziej przyjemny sposób. Nie bez powodu jedną z ulubionych metod nauczycieli i uczniów jest pisanie liter po śladzie.

„W” pisane trudniejsze niż drukowane: nauka pisania po śladzie

Drukowane „W” z pewnością łatwiej jest napisać niż to pisane. Lecz wzorowych zaokrągleń i haczyków – wraz ze starannym dociąganiem do linii – naprawdę można się nauczyć. Jak wiadomo nie od dziś – nie święci garnki lepią, a trening czyni mistrza.

Zacznijmy od pokazania literki „W” i by przygotować dziecko do jej pisania – porozmawiajmy z nim chwilę o słowach na „w” . Warto też pokazać maluchowi, jak trzymać długopis (ołówek lub pióro). W przypadku chwytu utrudniającego pisanie – można skorzystać ze specjalnych nakładek dostępnych w sklepach z artykułami szkolnymi i biurowymi.

Kliknij w obrazek, by otworzyć go w nowej karcie i zapisać na komputerze lub od razu wydrukować.

Litera „W” do pisania i obrazek do kolorowania

By nauka pisania litery „W” nie kojarzyła się z nudnym zajęciem – prócz szablonu do pisania po śladzie, proponujemy również kolorowankę z wielbłądem.


Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy