litera z nauka pisania
fot. Adobe Stock

Litera „Ż” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „Ż” do druku to szablon do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego sposobu pisania litery „Ż”. Wydrukuj pomocne szlaczki wraz z obrazkiem, który utrwali wiedzę o tej literce. Naukę samodzielnego pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem.
Magdalena Drab
litera z nauka pisania
fot. Adobe Stock
Nauka pisania litery „Ż” nie musi być trudna. Niech dziecko zacznie od pisania po śladzie zgodnie ze wskazówkami z szablonu, by potem płynnie przejść do samodzielnego pisania litery „Ż”.

Litera „Ż” do pisania

Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „Ż” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu i pokaż, jak pisze się dużą literę „Ż” i małą literę „ż”. Pokaż maluchowi właściwy kierunek pisania zgodny ze strzałkami. Wytłumacz, że litera powinna zmieścić się pomiędzy trzema lub dwoma liniami. Pamiętaj, że pomyłki będą się dziecku zdarzały – to nic złego!

Gdy dziecko skończy pisać małą i dużą literę „Ż” po śladzie, zachęć je do napisania literki samodzielnie.

litera ż do nauki pisania

Prawidłowy chwyt i pisanie litery „Ż” po śladzie

Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie kształtu i kierunku pisania litery „Ż”. Postaraj się jednocześnie, by dziecko od początku przyzwyczajało się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Powinno się trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go.

Jeśli maluch nie umie trzymać w ten sposób ołówka, wypróbujcie specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski albo trójkątne kredki, które wymuszają prawidłowe ułożenie palców.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy