nauka pisania litera o
fot. Adobe Stock

Litera „O” do druku: nauka pisania po śladzie

Litera „O” do druku to jeden z szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki ćwiczeniom dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „o”. Proponujemy naukę pisania literki „o” po śladzie i samodzielnie. Wesołe obrazki będą pomocne w zapamiętaniu wyrazów na literę „o”.
Magdalena Drab
nauka pisania litera o
fot. Adobe Stock
Oto litera „O” do druku, która ułatwi dziecku naukę samodzielnego pisania. Najpierw zachęć dziecko do pisania po śladzie, a gdy już pierwsze próby się powiodą, niech maluch ćwiczy pisanie bez pomocy.

Litery do druku to nieocenione wsparcie dla dziecka, które dopiero uczy się pisać. Dzięki szablonom maluch dowie się, jak prowadzić ołówek, by prawidłowo napisać konkretną literę. Skorzystaj z tego i innych naszych szablonów z literkami.

Litera „o” do pisania

Aby pobrać i wydrukować szablon z literą „o”, kliknij w poniższe obrazki. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania litery po śladzie. Pokaż dziecku, jak pisze się duże „O” i małe „o”. Zwróć uwagę, aby maluch od początku uczył się poprawnego prowadzenia ręki. Od tego zależy sprawność i czytelność pisanego tekstu.

Na poniższych obrazkach do nauki pisania litery „O” pokazano za pomocą strzałek kolejność kreślenia linii. Obejrzyjcie wspólnie tę instrukcję: to ważne zasady, które warto utrwalać sobie od samego początku nauki pisania.

litera O do drukuliterka O

Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie

Podczas nauki pisania przypilnuj, by dziecko dobrze trzymało długopis – powinien on znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy ma być umieszczony pod długopisem, a pozostałe palce za nim. Prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie.

Zobacz też:

Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy