Literka T do wydruku
fot. Adobe Stock

Literka „T” do wydruku – nauka pisania po śladzie

Z nauką pisania literki „t” nie trzeba czekać do chwili, aż dziecko nauczy się pisać literki od „a” do „s”. Sprawdź naszą propozycję literki „t” do wydruku razem z kolorowanką.
Literka T do wydruku
fot. Adobe Stock
Jak sprawić, by dziecko z przyjemnością nauczyło się pisać zarówno drukowane, jak i pisane oraz małe i wielkie „T”? Być może najlepiej sprawdzi się szablon do nauki pisania po śladzie. 

Nauka pisania litery „T”

Literka „T” do wydruku może pomóc w opanowaniu jej pisowni. Nasze szablony to świetna pomoc naukowa dla dziecka, które właśnie zaczyna swoją przygodę z pisaniem. Klikając na poniższy obrazek, otworzy się nowe okno z szablonem gotowym do wydruku. Biało-czarny wydruk niech będzie inspiracją do zabawy pełnej emocji i… kolorów. Prócz szablonu do pisania po śladzie przygotowaliśmy również kolorowankę z trzema tygryskami (w końcu słówko tygrys zaczyna się na literkę „t”).

Pisanie literki „T” po śladzie

Naukę pisania literki „t” po śladzie warto poprzedzić krótkim wprowadzeniem. Można porównać jej kształt do laseczki i kreseczki na różnych jej wysokościach (w zależności od tego, czy piszemy małe, czy wielkie „t”). By zachęcić dziecko do pisania literki „t”, można wspomnieć, że właśnie od niej zaczynają się takie słowa jak: tata, truskawka, tygrys… A może wśród krewnych lub znajomych macie sympatyczną Tosię, Tomka, Tadeusza lub Tereskę?

Prawidłowy chwyt podczas pisania literki „T” po śladzie

Nauka pisania literki „t” po śladzie – podobnie jak w przypadku innych liter – wymaga nie tylko skupienia, ale i prawidłowej techniki trzymania długopisu (ołówka, flamastra, pióra). Jeśli maluch chwyta długopis w sposób, który może utrudniać mu pisanie, wypróbuj specjalną, miękką nakładkę, która „wymusza” prawidłowy chwyt. Można ją dostać w każdym sklepie z artykułami szkolnymi – w zależności od modelu kosztuje od 5 do 15 zł.


Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy