Pokoik dla dziecka
fot. AdobeStock

Urządzasz pokoik dla dziecka i czujesz, że czegoś brakuje? Ten akcent to idealne dopełnienie

Pokój dla dziecka powinien być nie tylko funkcjonalny i bezpieczny, ale i piękny. To miejsce pozostanie w pamięci dziecka na całe życie, dlatego zadbaj o detale, które stworzą wyjątkowy klimat.
Dominika Bielas
Pokoik dla dziecka
fot. AdobeStock
Urządzanie pokoju malucha to nie tylko zakup nowych mebli. To czas,  gdy tworzymy wyjątkowe miejsce, dla nowego członka rodziny. Warto więc dobrze zastanowić się, jak ma wyglądać pokoik. Nie martw się, nie musisz być dekoratorką wnętrz, by wyczarować piękną przestrzeń. Zadbaj o detale, które sprawią, że pomieszczenie nabierze indywidualnego charakteru.

Ozdób ścianę

Oczywiście pokoik nie może być zagracony, ale są pewne akcenty, które nadadzą charakteru i uroku. Warto zastanowić się nad ozdobami na ścianę. Jest to idealne rozwiązanie, które nie ograniczy przestrzeni w pomieszczeniu. Mogą to być ładne zdjęcia czy obrazki, ozdobne półeczki na zabawki, czy też piękne fototapety. Detalami, które są nie tylko bardzo urocze, ale i bardzo modne są literki. Co więcej, możliwości jest naprawdę wiele. 
 
Jeśli urządziłaś pokój, ale czujesz, że czegoś ci brakuje, rozważ literki. Kolorowe, fikuśne naklejki na ścianę, drewniane do ustawienia na półce lub pluszowe do powieszenia na ścianie, nadadzą pokoikowi charakteru. Jeśli jesteś uzdolniona manualnie, możesz takie literki zrobić lub uszyć sama. Wystarczy się zastanowić, jaka kolorystyka i materiał są tobie najbliższe. Może plexi i sznurek lub tiul, a może lepiej się czujesz w decoupage lub szyciu na maszynie? W sieci nie brakuje filmików z instrukcją krok po kroku. 
Redakcja poleca: Jak zrobic pompon z tiulu? - film
Pompon z tiulu jest bardzo łatwy do zrobienia, a wygląda niezwykle efektownie.

Modnie i niedrogo!

Jeśli czujesz, że nie jest to zabawa dla ciebie wiele ciekawych, gotowych rozwiązań znajdziesz w sklepach. Na Allegro.pl nie brakuje firm z szeroką ofertą, a także zdolnych ludzi, którzy z przyjemnością wykonają dla ciebie literki z imieniem twojego dziecka.
Bez względu czy robisz sama, czy też kupujesz w sklepie, upewnij się, że literki będą bezpieczne dla twojego malucha, do ich wykonania powinno być choćby użyte ekologiczne farby, a ozdobne elementy muszą być solidnie przytwierdzone, by nie stanowić zagorzenia dla dziecka. Jeśli mię dla dziecka jest dla ciebie zbyt banalnym rozwiązaniem, może przekona cię cała sentencja. Wybierz coś, co chcesz, by towarzyszyło twojemu maluszkowi przez całe życie.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy