GRY
 
 

Lizanie szyby, „trzymanie” do ostatniej chwili i 11 dziwnych rzeczy, które robią dzieci

„Dlaczego one to robią?” - nie raz pytałam w myślach. Ty też czasem zadajesz sobie to pytanie?

Dziwne rzeczy, które robią dzieci
fot. fotolia
Dzieci to skomplikowane „małe człowieki”, jak zwykł mawiać król Julian z "Pingwinów z Madagaskaru". Bywają sytuacje, w których łapiemy się za głowę, próbując zrozumieć nasze pociechy. Oto 13 niezrozumiałych dla ich rodziców rzeczy, które dzieci uwielbiają robić. Ciekawe, czy my w dzieciństwie też tak robiliśmy.
 
 1. Trzymają do ostatniego momentu. Dlaczego nie idą wcześniej na nocnik? Zupełnie jakby załatwianie się na ostatnią chwile traktowały jak wyzwanie – uda się czy się nie uda?
 2. Liżą rzeczy. Oczywiście te najmniejsze poznają w ten sposób świat, ale dlaczego robią to kilkulatki? Dzieci liżą śnieg, rączkę od wózka sklepowego, gdy w nim jadą, szybę, do której przystawiają nos. Kiedy to mija? 
 3. Zmieniają upodobania w mgnieniu oka. Moja córka uwielbiała kolor różowy. Chciała ubierać się wyłącznie w różowe ubrania, talerzyk czy szczoteczka do zębów też musiały być różowe. W pewnym momencie zaczęłam dzielić ubrania do prania na 3 sterty: kolorowe, białe i... różowe. Pewnego dnia obudziła się i powiedziała, że teraz lubi tylko kolor niebieski i absolutnie nie chce widzieć niczego różowego! Dziękuję ci Elso z „Krainy Lodu”!
 4. Ich humory zmieniają się z prędkością światła! W jednej chwili potrafią przejść od podekscytowania do przerażenia. Moja córka, gdy usłyszała o zaplanowanej podróży samolotem, nie mogła wyjść z zachwytu. Była niezwykle podekscytowana i odliczała dni. Kiedy nadszedł wyczekiwany dzień i wkroczyłyśmy na lotnisko, zaczęła wrzeszczeć „Nie chcę samolotem! Nie samolotem!”. 
 5. Dlaczego nie chcą jeść? Opowieści babć, mam, jak to łyżeczka udawała pociąg, wędrujący do budzi dziecka, zna chyba każdy. Większość dorosłych lubi myśleć o jedzeniu, planuje posiłki. Widok rybki z puree czy kolorowa surówka pobudza nasze kubki smakowe, a dla dziecka od razu jest „bleee”.
 6. Za wszelką cenę rwą się do wody. Niezależnie, jak zimno jest na zewnątrz, czy jak wygląda basen/jezioro/morze, gdy tylko je zobaczą, gotowe są na kąpiel. 
 7. Nie dbają o zimno. Nie wiem, jak wy, ale ja jestem zmarzlakiem i nie lubię uczucia zimna. Zimą obowiązkowo kilka warstw plus czaka i rękawiczka. Moje dzieci zupełnie nie przejmują się temperaturą na zewnątrz i robią wszystko, co w ich mocy, żeby uniknąć czapki czy szalika. 
 8. Nie chcą spać. Nigdy tego nie zrozumiem! Jestem śpiochem, może dlatego, że nigdy nie mam szansy porządnie się wyspać. Większość dzieci traktuje sen jak przymus i zwleka z zaśnięciem tak długo, jak to możliwe. Dlaczego one nie rozumieją, jak wspaniałą rzeczą jest sen?!
 9. Zasypiają zawsze w niewłaściwym momencie. Moja córka potrafiła nie spać całą podróż nad morze, a gdy właśnie dojeżdżaliśmy, natychmiast zasypiała. Co roku czekała na fajerwerki w Sylwestra i zasypiała 5 minut przed północą. Też tak macie?
 10. Nudzą się, gdy jest wiele atrakcji, a nie, gdy robią coś rzeczywiście nudnego. Potrafią mieć dużo ciekawych zabawek i powtarzać w kółko „nudzę się”, ale gdy po raz 10 oglądają tę samą bajkę, to wcale nie jest nudne. 
 11. Dlaczego kładą się na podłodze? I nie chodzi mi tu wcale o momenty histerii np. w sklepie, lecz chwile, gdy jesteśmy na lotnisku, czekamy w kolejce, gdziekolwiek jest chwila przerwy, one schodzą o poziom niżej i w jednej chwili już są na podłodze.
 12. Wolą jedzenie u kogoś. Może to być sąsiadka czy babcia. Tam jedzenie zawsze smakuje lepiej. Moja córka będąca w domu niejadkiem u sąsiadki zjadała wszystko. Powodem wcale nie była moja kuchnia. Sprawdziłam to, dając sąsiadce słoik z ugotowaną przeze mnie zupą, którą podała mojemu dziecku jako własną. Oczywiście ta domowa była według niej zdecydowanie gorszą. 
 13. Zachwycają się wszystkim, co znajdą. Możesz stawać na głowie, wymyślając prezenty, a i tak znaleziony pod ławką kapsel czy kawałek drewna będzie dla dziecka ciekawszym. 

Dodałabyś coś do tej listy? Napisz w komentarzu.

Zobacz też:
Jakie niebezpieczeństwo czyha na dzieci w fontannach?

Inspiracja: popsugar
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (2 oceny)

6.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami