Lockdown na Wielkanoc? Rząd planuje kolejny ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ!
fot. Instagram/ministerstwo_zdrowia

Nieoficjalnie: ZAKAZ WYCHODZENIA Z DOMU. Rekord zakażeń, pełen lockdown nieunikniony

Rekordowa liczba zakażeń, pomimo wprowadzanych lokalnie obostrzeń, to znak dla rządu, że pora wprowadzić lockdown w całej Polsce, łącznie z zakazem wychodzenia z domu.
Aleksandra Zaborowska
Lockdown na Wielkanoc? Rząd planuje kolejny ZAKAZ PRZEMIESZCZANIA SIĘ!
fot. Instagram/ministerstwo_zdrowia
Jeszcze dzisiaj (17 marca) minister Niedzielski ma ogłosić kolejne strategie walki z koronawirusem. W ciągu ostatniej doby odnotowano 25 052 zakażenia koronawirusem, co jest najwyższym wynikiem od listopada 2020 roku, kiedy zakażonych było 25 571 osób. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska, rząd podjął już decyzję o lockdownie w całej Polsce i ma ją ogłosić podczas dzisiejszej konferencji. Nowe obostrzenia miałyby obowiązywać przez dwa tygodnie od soboty lub poniedziałku - co oznacza, że będą też obejmować Wielkanoc.

Lockdown i zakaz wychodzenia z domu

Duża część Polski kwalifikuje się już do tzw. „strefy czarnej”, w której należy wprowadzić narodową kwarantannę. 

Oznacza to, że zamknięte będą galerie handlowe, obiekty sportowe (w tym baseny), kina i inne instytucje kulturalne oraz hotele, a w całym kraju dzieci z klas 1-3 będą się uczyć w systemie hybrydowym.

Wprowadzenie nowych restrykcji miałoby nastąpić w sobotę lub w poniedziałek (resort zdrowia ma podjąć decyzję w ostatniej chwili). Obostrzenia mają obejmować najbliższe dwa tygodnie, a więc i okres Świąt Wielkanocnych.


Według nieoficjalnych informacji, w regulacjach obejmujących okres świąteczny ma znaleźć się zapis o zakazie opuszczania domu. Możliwe, że regulacja ta pojawi się w formie „zalecenia” skierowanego zwłaszcza do seniorów, dzieci i młodzieży.

Źródło: Radio Zet, wp.pl, gazeta.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy