mama wsadziła dziecku głowę do zamrażalnika
fot. Adobe Stock

Łódź: mama 2-latka wsadziła głowę dziecka do zamrażalnika. Dziecko mogło umrzeć

Dlaczego kobieta zdecydowała się na tak desperacji krok? Ta historia pokazuje, że czasami sekundy decydują o życiu dziecka. Czy wiesz co wtedy zrobić?
Agnieszka Majchrzak
mama wsadziła dziecku głowę do zamrażalnika
fot. Adobe Stock
Chłopiec siniał z minuty na minutę, kobieta nie miała czasu do namysłu, ratowała jego życie instynktownie – teraz chce ostrzec inne mamy.

Z sekundy na sekundę dziecko zaczęło sinieć i dusić się

O czwartej nad ranem chłopiec nagle zaczął silnie kaszleć. Matka relacjonuje, że w pierwszej chwili pomyślała, że Ernest zakrztusił się śliną przez sen. Jednak z sekundy na sekundę było coraz gorzej. - Synek krztusił się, wydając taki okropny dźwięk przypominający szczekanie psa. Kiedy zaczął sinieć, zrozumiałam, że dziecko mi się dusi. To było straszne - opowiada mama w „Gazecie Pomorskiej”.

W wielkim stresie kobieta przypomniała sobie o podobnym przypadku. "W mojej rodzinie był kiedyś przypadek duszącego się dziecka i mąż mojej ciotki, lekarz, radził, żeby pooddychało zimnym powietrzem" – opowiedziała kobieta. Mama włożyła dziecku głowę do zamrażalnika.
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Zimne powietrze uratowało dziecko

Gdy tata chłopca dzwonił na numer alarmowy, ona siedziała z dzieckiem, a jego głowę trzymała w otwartej zamrażarce. Zimne powietrze pomogło natychmiast i oddech 2-latka wrócił do normy. Rano rodzice zabrali chłopczyka do lekarki, która wyjaśniła całą sytuację. Ich synek zachorował na ostre zapalenie krtani, które spowodowało u niego obrzęk górnych dróg oddechowych i atak kaszlu krtaniowego będącego obronną reakcją organizmu na trudności z zaczerpnięciem powietrza.
  [content:0_24726,0_21938,,2_1186,1_2656:GALGallery]

Reakcja mamy była w tym przypadku bardzo dobra – powiedziała lekarka rodzinna dr Beata Szadkowska-Opasiak. Zimne powietrze złagodziło obrzęk krtani. Lekarka przyznaje, że pomysł był dość oryginalny, ale liczy się tylko jego skuteczność. - Najgorsze przeżycie w życiu. Opowiadam o tym tylko dlatego, żeby uświadomić innym mamom co robić, gdyby ich dzieci spotkało coś podobnego – podkreśliła mama chłopca.

Zapalenie krtani u dziecka – co musisz zrobić?

"Szczekający", męczący, duszący – taki kaszel zwykle towarzyszy zapaleniu krtani u dziecka. Takiego kaszlu nie można lekceważyć! Zapalenie krtani to choroba wywoływana przez:
 
  • wirusy,
  • bakterie,
  • alergię,
  • niedoleczone przeziębienia.

Choroba atakuje głównie w okresie jesienno-zimowym, gdy pogoda ulega pogorszeniu, a ogrzewane, suche powietrze w mieszkaniu sprzyja rozwojowi infekcji.

Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

Zapalenie krtani jest szczególnie groźne dla małych dzieci, u których z łatwością może dojść do nagłego zwężenia górnych dróg oddechowych, a nawet ostrych zaburzeń oddychania. W każdym z rodzajów zapaleń krtani wymagana jest natychmiastowa pomoc. Konieczna jest pilna konsultacja lekarska, ponieważ trzeba, jak najszybciej podjąć leczenie.

Jeżeli twoje dziecko zostało nagłego duszącego kaszlu, najważniejsze jest, aby maluch mógł pooddychać zimnym i suchym powietrzem zmniejszającym obrzęk krtani, dlatego:
 
  • opatul dziecko kołdrą i jeśli jest mróz, wyjdź na balkon,
  • możesz otworzyć zamrażalnik,
  • mów do dziecka i próbuj je uspokoić, chodzi o wyrównanie jego oddechu.

Jeżeli taka "pierwsza pomoc" niewiele pomaga, wezwij pogotowie. Ratownik poda steryd, który ułatwi dziecku oddychanie. Nawet jeśli dziecko zacznie spokojnie oddychać, po takim ataku konieczna jest konsultacja lekarska. Ta mama zadziałała błyskawicznie, dzięki czemu najpewniej uratowała życie swojego synka. Czy byłyście kiedykolwiek w podobnej sytuacji, napiszcie w komentarzach.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 

Źródło: O2.pl

Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy