Niemowlę płacze w łóżeczku
fot. Fotolia

Dramat w Łodzi. Pijani rodzice rzucali 8-miesięcznym niemowlakiem?

Do tragedii doszło w nocy z 19 na 20 lipca w Łodzi. Podczas pijackiej awantury rodzice rzucali 8-miesięcznym niemowlakiem. Maluszek trafił do szpitala.
Hanna Szczesiak
Niemowlę płacze w łóżeczku
fot. Fotolia
Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek w jednym z mieszkań przy ulicy Obrońców Westerplatte w Łodzi. Podczas pijackiej awantury rodzice rzucali w siebie 8-miesięcznym niemowlakiem. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Tragedia w Łodzi. Ojciec znęcał się nad rodziną?

Łódzcy policjanci dostali zgłoszenie o rodzinnej awanturze. Gdy dotarli na miejsce, w mieszkaniu zastali kompletnie pijanych rodziców i 8-miesięcznego chłopca. Malec z widocznymi oznakami pobicia został przewieziony do szpitala, jest w stanie ciężkim. Rodzice zostali zatrzymani. W organizmie matki chłopca wykryto 2 promile alkoholu, w organizmie ojca – 2,5 promila. Ze wstępnych informacji wynika, że w czasie kłótni rodzice rzucali w siebie synkiem, aż malec upadł na podłogę. Szczegóły sprawy będą znane po przesłuchaniu rodziców. Policjanci podejrzewają, że ojciec dziecka znęcał się nad rodziną – zarówno maluch, jak i jego matka, mieli na ciele ślady przemocy.
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.

Przemoc w rodzinie to norma?

Nie wiadomo, co stanie się z 8-miesięcznym chłopcem. Śledczy szukają osób, które mogłyby przejąć opiekę nad maluszkiem do czasu rozwiązania sprawy. Serce pęka na myśl, że rodzice mogą zrobić własnemu dziecku taką krzywdę. Zgodnie z nowelizacją ustawy i zaostrzeniem kar za przestępstwa wobec dzieci, osoba, która powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu innego człowieka, podlega karze nie mniejszej niż 3 lata więzienia. Czy kara 3 lat pozbawienia wolności za takie okrucieństwo wobec dziecka jest wystarczająca? Co zrobić, by, zamiast karać rodziców, którzy dopuszczają się takich czynów, zapobiegać przemocy w rodzinie?

Zobacz także: Jak rozwija się dziecko w 8. tygodniu ciąży?

Źródło: dziennikłodzki.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy