lot z dzieckiem, wakacje zagranicą
fot. Fotolia

Lot samolotem i zagraniczny kurort

Ograniczenie swobody może skutecznie popsuć nastrój dziecku. Aby tego uniknąć, wybierz odpowiedni środek komunikacji.
lot z dzieckiem, wakacje zagranicą
fot. Fotolia

Ograniczenie swobody na pokładzie samolotu czy w pociągu mogą skutecznie popsuć nastrój dziecku, a przy okazji i Wam. Aby tego uniknąć, wybierz odpowiedni środek komunikacji.

Hotel lub pensjonat w obcym kraju powinien spełniać dokładnie takie same warunki jak przedstawione powyżej. Ale zanim tam dotrzecie... tłum, oczekiwanie na następny lot lub pociąg oraz ograniczenie swobody na pokładzie samolotu czy w pociągu mogą skutecznie popsuć nastrój dziecku, a przy okazji i Wam. Aby tego uniknąć, wybierz odpowiedni środek komunikacji.

Pamiętaj, że maluchy poniżej trzeciego miesiąca są podatne na infekcje, dlatego każda długa, zagraniczna podróż jest dla nich niewskazana. Wprawdzie np. linie lotnicze przewożą już noworodki, jednak ze względu na dobro dziecka lepiej z zagranicznymi wojażami odczekać parę miesięcy. Dziecko trzy-, czteromiesięczne powinno dobrze znieść lot samolotem (wybierz na początek jakiś bliski kraj). Podczas startu i lądowania karm je piersią lub przez smoczek, by złagodzić odczucia wywołane zmianą ciśnienia.
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy