loteria szczepionkowa
fot. Adobe Stock

Loteria szczepionkowa: można wygrać ZAWROTNĄ SUMĘ PIENIĘDZY!

Loteria szczepionkowa ma na celu zachęcenie jak największej liczby osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Do wygrania będą ogromne sumy pieniędzy, a także hulajnogi elektryczne i samochody hybrydowe.
Joanna  Biegaj
loteria szczepionkowa
fot. Adobe Stock

Loteria szczepionkowa ma sprawić, że program szczepień przeciwko COVID-19 będzie cieszył się w Polsce jeszcze większym zainteresowaniem. Chociaż część osób jest już zaszczepiona przynajmniej jedną dawką, wielu Polaków deklaruje, że nie ma zamiaru się szczepić. Rząd znalazł sposób, by zachęcić ich do zaszczepienia się – zrobi to za pomocą pieniędzy. 

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Osoby, które zaszczepią się przeciw COVID-19, będą mieć szansę, by wygrać sporą sumę pieniędzy. Rząd we współpracy z Totalizatorem Sportowym ma w planach zorganizowanie loterii dla osób zaszczepionych. Będą one mogły wygrać aż milion złotych! Loteria ma ruszyć już 1 lipca. 

Rząd ma nadzieje, że na szczepienie zdecydują się osoby, które do tej pory miały pewne obiekcje. Nagroda pieniężna może zachęcić nie tylko przeciwników szczepień, ale także osoby, które nadal się wahają. Rozterki towarzyszą m.in. młodym mamom, które zastanawiają się, czy podczas karmienia piersią można się szczepić na COVID, a także ciężarnym, które wahają się, czy zaszczepić się na COVID-19 w ciąży.

Niedługo rozpoczną się także szczepienia dla dzieci powyżej 12. roku życia. Choć COVID u dzieci jest łagodniejszy, to zakażają one dłużej niż dorośli. Na razie nie wiadomo jeszcze jednak, czy najmłodsi będą mogli brać udział w loterii. 

Loteria szczepionkowa: jak wziąć udział?

Udział w loterii szczepionkowej będą mogli brać również ci, którzy przyjęli szczepionkę już wcześniej. Obowiązkowym kryterium wzięcia udziału w loterii szczepionkowej jest przyjęcie przynajmniej jednej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.  Wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak wziąć udział w loterii, mają zostać przedstawione w połowie czerwca 2021 r. 

Nagrody za szczepienia

Każda osoba, która weźmie udział w loterii programu szczepień, otrzyma cztery szanse na wygraną. Już przy rejestracji będzie można wygrać 500 zł. Oprócz tego do wygrania będą:
  • co tydzień – nagrody pieniężne (2x po 50 tys. złotych) oraz hulajnogi elektryczne i vouchery;
  • co miesiąc – nagrody pieniężne (2x po 100 tys. złotych) i samochody hybrydowe;
  • w finale dwóch uczestników wygra po 1 mln złotych plus samochód hybrydowy.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy