Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie
fot. Adobe Stock

Lubuskie: matka zatrzasnęła dziecko w zimnym samochodzie. Interweniowała policja!

Choć zrobiła to niechcący i cały czas była przy maluszku, kosztowało to zarówno ją, jak i dziecko dużo nerwów.
Dominika Bielas
Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie
fot. Adobe Stock
Każda mama robiąca zakupy z małym dzieckiem szczególnie zimą wie, że to nie lada wyzwanie: wpinanie malucha w fotelik, pilnowanie kluczyków, torebki, zakupów itd. Do tego często dochodzi jeszcze składanie, rozkładanie wózka. Tym razem doszło jednak do nieszczęśliwego błędu, co kosztowało maluszka i mamę ogrom nerwówo. Do pechowego zdarzenia doszło w poniedziałek 29 listopada.  Matka 10-miesiecznego chłopczyka wpięła maluszka w fotelik i nieopatrznie razem z dzieckiem zostawiła w aucie kluczyki. Gdy poszła na drugą stronę samochodu, by wsiąść, malec najpewniej nacisnął guzik w pilocie i zatrzasnął drzwi auta. Kobieta w żaden sposób nie mogła dostać się do samochodu, natychmiast zawiadomiła policję. 

Pomogła policja

Chłopiec płakał i bał się. Zaczął także się rozbierać: zdjął czapkę i zsunął buciki, co przy panujących temperaturach mogło stanowić olbrzymie zagrożenie dla zdrowia dziecka. Za zgodą matki policjanci, którzy przybyli na miejsce wybili tylną szybę, jednak nadal nie udało się otworzyć drzwi. Ostatecznie jeden z mundurowych wślizgnął się do samochodu, ubrał dziecko, a następnie przekazał je mamie.

Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie – co robić?

Taki błąd może zdarzyć się każdemu. Warto jednak pamiętać, że rodzice nie chcąc, by dziecko się zgrzało, często sami zdejmują czapkę, lub wpinają dziecko bez kurtki dla większego bezpieczeństwa. W takiej sytuacji, przy niskich temperaturach, kilkanaście minut w zimnym samochodzie może być bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia dziecka. Dlatego warto zawsze awaryjnie zostawić jedne drzwi uchylone. 

Jeśli przypadkiem zatrzaśniesz dziecko w samochodzie:
  • Zachowaj spokój i cały czas obserwuj dziecko! Twoje nerwy mogą spotęgować lęk u dziecka.
  • Poszukaj zapasowych kluczyków lub zadzwoń po kogoś, kto może ci je pilnie przywieźć.
  • Zadzwoń po ślusarza, na policję lub do straży miejskiej. 
  • W skrajnych przypadkach wybicie szyby może być koniecznością. Pamiętaj, żeby wybrać szybę oddaloną od dziecka. 

Źródło: Super Expres, ostrow24.tv

Zobacz także:
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy