Maciej Dowbor wspiera kobiety
fot. Instagram/maciej_dowbor

Maciej Dowbor zmienił nazwisko? Zaskakujący gest dziennikarza

Mąż Joanny Koroniewskiej wspiera strajk kobiet – zmienił nazwę swojego profilu Instagramie, dodając nazwisko żony. Teraz jest Maciej Dowbor–Koroniewski!
Joanna  Biegaj
Maciej Dowbor wspiera kobiety
fot. Instagram/maciej_dowbor
Gdy zapadł wyrok TK w sprawie aborcji, wiele osób zaczęło publicznie wypowiadać się na ten temat. Między innymi Małgorzata Rozenek ostro skrytykowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego, także Małgorzata Kożuchowska w zaskakujący sposób wypowiedziała się o aborcji. Najwięcej emocji jednak wzbudził wpis Joanny Koroniewskiej o tym, że ma dwoje dzieci, ale była w ciąży 8 razy. Maciej Dowbor okazał gest solidarności z protestującymi kobietami. Dziennikarz zmienił nazwę swojego profilu na Instagramie i... dodał nazwisko żony!

Wsparcie męża

Joanna i Maciej są ze sobą od wielu lat. Po szczerym wpisie żony, a także strajkach, które odbywają się w całej Polsce – Maciej pokazał, jak bardzo solidaryzuje się z kobietami. Zamieścił on na swoim Instagramie kilka wpisów, w których wyraża zdecydowany sprzeciw ostatniej decyzji TK. Podzielił się on również smutnymi doświadczeniami ze swojego życia. 

„Wiemy, jakie to uczucie stracić dziecko, wiemy, jakie to uczucie walczyć o dzieci i wiemy, jaki potworny strach towarzyszy rodzicom, którzy nie wiedzą, czy ich nienarodzone dziecko na pewno będzie zdrowe. Nigdy nie chcielibyśmy być postawieni w sytuacji wyboru aborcyjnego - ale świadomość, że jest takie wyjście, być może najgorsze, być może skrajne, ale jest - powinna być przywilejem wszystkich rodzin” - wyznał prezenter.
Redakcja poleca: Winogrona w ciąży: kiedy mogą szkodzić? [WIDEO]
Winogrona w ciąży, spożywane w umiarze, są doskonałym źródłem składników odżywczych. Mogą też zapobiegać zaparciom. Jednak powinno się zachować umiar w jedzeniu winogron w ciąży, ponieważ zawarty w nich resweratrol może szkodzić płodowi. Zawierają też dużo cukru.

Dowbor-Koroniewski

Po wydarzeniach ostatnich dni Maciej poszedł o krok dalej – wspierając strajkujące kobiety, dziennikarz zmienił nazwę swojego profilu na Instagramie na: Maciej Dowbor-Koroniewski.

„UWAGA WITAM NA MOIM NOWYM PROFILU! Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszać. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski. Panowie zachęcam Was do tego. #niezadzierajzkobietami” - napisał.
 
Źródło: Instagram

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy