Panowie! Wiele zależy od was, czy kobieta będzie miała ochotę na seks po porodzie [WIDEO]

Młoda mama musi mieć czas dla siebie, aby na nowo poczuć pożądanie - mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, z którego dowiesz się, co lub kto pomoże na nowo czerpać radość z seksu.

Zobacz inne z serii: Porady seksuologa (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Nasz seks powszedni", w którym seksuolog wyjaśnia najczęstsze problemy z jakim borykają się kobiety po urodzeniu dziecka, poruszyłyśmy problem braku jakiegokolwiek zainteresowania seksem po porodzie. Bywa, że macierzyństwo tak bardzo pochłania, że ten temat przestaje dla nich istnieć. 

I znowu te hormony

Seksuolog wyjaśnia, że duży wpływ na spadek libido u kobiet po porodzie mają hormony.  Estrogeny mają niski poziom, który hamuje popęd seksualny kobiety. Przyczną spadku zainteresowania seksem może być zmęczenie, nieprzespane noce, ciągła gotowość do opieki nad dzieckiem. 

Dla mężczyzn taka praca może wydawać się prosta i nieobciążająca. "Bo przecież kobieta nie robi nic innego, jak tylko chodzi na spacery, przewija dziecko i jest w domu" - mówi seksuolog. "Zapomina o tym, jak wyczerpująca jest opieka nad dzieckiem" - dodaje. 

Pomoc ze strony mężczyzny 

Zdanie seksuolog, bardzo ważnym czynnikiem sprzyjającym powrotowi do seksu jest pomoc, i angażowanie się mężczyzny w czynnościach związanych z opieką nad dzieckiem. "Wtedy łatwiej będzie mężczyźnie zrozumieć drugą stronę i dać kobiecie trochę  komfortu i czasu na odpoczynek" - mówi dr Jędrzejewska. 

Dzięki temu kobieta będzie miała także odrobinę czasu dla siebie, nie tylko na odpoczynek czy sen, ale także na zadabanie o siebie, na długą kąpiel, manicure, wizytę u fryzjera. "Zadbana mama, nawet świeżo upieczona mama, czuje się bardziej atrakcyjna i dzięki temu nie zapomni też, że jest kobietą i żoną i chce być też pożądana" - radzi seksuolog. 

Dr Sylwia Jędrzejewska jest seksuologiem klinicznym, prowadzi praktykę w Klinice Gameta w Warszawie.

Czy też przechodziłyście podobne sytuacje po porodzie? Nie miałyście ochoty na seks? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy