Maffashion broni imienia swojego synka
fot. Instagram/maffashion_official

Maffashion broni imienia swojego synka: „Ładne i nieprzekombinowane”​ (oraz „normalne" i „wyjątkowe"!)

Maffashion na swoim profilu instagramowym zorganizowała ostatnio serię pytań i odpowiedzi. Jednym z tematów było oryginalne imię jej synka. Fani byli ciekawi, dlaczego świeżo upieczona mama nadała dziecko akurat to imię. Maffashion broniła swojego wyboru, szczegółowo tłumacząc decyzję.
Joanna  Biegaj
Maffashion broni imienia swojego synka
fot. Instagram/maffashion_official
Kilka miesięcy temu Maffashion urodziła synka. Imię, jakie mu nadała, wzbudziło sporo kontrowersji. Teraz blogerka opowiedziała, dlaczego zdecydowała się tak oryginalne imię. Zdradziła, że spodobała jej się „normalność, a zarazem wyjątkowość tego imienia”. 

Wybór oryginalnego imienia

Julka opowiedziała całą historię, dlaczego wraz z partnerem wybrali właśnie to imię dla synka. Zaznaczyła, że dla niej imię nie jest przekombinowane, prosto się je wymawia, a także ma urocze zdrobnienie. 
„Młode pokolenie może całkowicie nie znać tego imienia. A nawet niektórzy mogą się dziwić, że jest „oddzielne" imię, a nie tylko zdrobnienie od imienia Sebastian. Ja pierwszy raz spotkałam się z nim jako malutka dziewczynka, oglądając ten kultowy i znany na całym świecie film (1984). I dla mnie to imię nie jest tak zaskakujące, bo wychowałam się z wiedzą o jego istnieniu. Tak! To imię jest rzadkością w naszym kraju, ale na świecie częściej się je spotyka. Jego „normalność", a zarazem wyjątkowość, była jednym z powodów wyboru. Imię jest ładne, nieprzekombinowane, ma urocze zdrobnienie, prosto się je wymawia, jest oryginalne i mam do niego od zawsze sentyment” - napisała Julka. 

Bastian – popularne imię za granicą

Jeden z fanów przyznał, że nigdy nie słyszał o imieniu Bastian. Z pewnością nie należy ono do najpopularniejszych imion w Polce. Maffashion na dowód tego, że Bastian jest bardzo znanym imieniem za granicą, przytoczyła kilka nazwisk sławnych osób. Są to między innymi: Bastian Schweinsteiger, Bastian Knittel, Bastian Swillims, Bastian Pastewka. 

Imię Julia podobno kiedyś też było rzadkością

Maffashion zdradziła także, że jej własne imię - Julia, mimo że teraz jest bardzo popularne, kiedyś należało do tych rzadszych, zwłaszcza w jej rodzinnym mieście – Złotowie. Blogerka wyjawiła, że czasami była nazywana „Julitą” lub „Julianną”.
„Jak byłam mała moje imię było rzadkością. Serio! Pamiętam też, jak czasami ludzie mówili do mnie Julita, Julianna... bo myśleli, że Julia to jest zdrobnienie od tych imion. To nie ściema. W moim rodzinnym Złotowie były tylko dwie Julie” - przyznała Maffashion.

Źródło: Instagram 
 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może mieć na imię... Tradycja? [WIDEO]
Jak to jest z imionami? Czy rodzice mogą puścić wodze fantazji? Czy dziecku można dać na imię Tradycja? A Mercedes? A Antek, zamiast Antoni? Możesz się zdziwić...
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy