Jenni Medlam, najmłodsza babcia
fot. Facebook

Mają zaledwie po trzydzieści kilka lat i właśnie zostali dziadkami. Są zachwyceni!

Jenni Medlam i jej mąż Richard z angielskiego miasta Kingston upon Hull zostali najmłodszymi dziadkami w Wielkiej Brytanii. Nie za wcześnie na bawienie wnuków? Oni twierdzą, że nie!
Dominika Bielas
Jenni Medlam, najmłodsza babcia
fot. Facebook
W ostatnich kilkunastu latach znacznie podwyższył się wiek, w którym pary decydują się na założenie rodziny i posiadanie dzieci. Choć za czasów naszych rodziców ciąża po trzydziestce oznaczała już późne macierzyństwo, to dziś ciężarna kobieta około czterdziestki absolutnie nie dziwi. Ze względu na te zmiany, automatycznie także dziadkami zostaje się coraz później. Wiele osób twierdzi nawet, że są zbyt młode, by powitać na świecie wnuki. Ale czy można być zbyt młodym na to, by zostać dziadkami? Pewna para z Yorkshire przekonuje, że nie. Małżeństwo bardzo sobie chwali, że zostali dziadkami po trzydziestce.

Za młodzi? Absolutnie nie!

34-letnia Jenni Medlam i jej 35-letni małżonek Richard w lipcu powitali na świecie swoją wnuczkę Isle-May. W ten sposób zostali najmłodszymi dziadkami w Wielkiej Brytanii. Jak przyznają, wiadomość o ciąży ich córki mocno ich zaskoczyła, ale bardzo się cieszą, że zostali dziadkami w tak młodym wieku. Para jest zgodna, że dzięki temu po prostu będą mieli więcej czasu, by nacieszyć się wnukami, móc je kochać i pielęgnować. Liczą, że dzięki takiemu obrotowi spraw będą mogli także kiedyś nacieszyć się prawnukami.

Ponieważ Jenni sama młodo została mamą, chciała okazać córce takie wsparcie, jakiego sama nie otrzymała. – Powiedziałam, że to jej ciało i jej decyzja, ale będę ją wspierała bez względu na to, jaką decyzję podejmie [przyp. red. aborcja w Wielkiej Brytanii jest legalna do 24. tygodnia ciąży] – wyznała młoda babcia.


Jenni urodziła córkę, dziś 16-letnią Charmaine, w wieku 17 lat, dlatego teraz chce jej pomóc. Sama jako nastoletnia mama czuła się wyizolowana i osamotniona. Uważa jednak, że posiadanie dziecka w tak wczesnym wieku nie oznacza końca życia. Charmaine widziała, jak jej mama świetnie sobie radzi. Dlatego też Jenni ma nadzieję, że uda jej się pomóc córce osiągnąć to, o czym marzy.

Młodzi dziadkowie chętnie opiekują się wnuczką, jednak nikt nie chce wierzyć, że nie są rodzicami dziewczynki. – Kiedy jesteśmy na spacerze z Islą, wyrzyscy po prostu zakładają, że to nasza córka – mówi Jenni. – Kiedy wyjaśniamy, że tak naprawdę jesteśmy jej dziadkami, ludzie doznają absolutnego szoku. Większość ludzi nam nie wierzy, ale oczywiście rozumiemy dlaczego. Przecież jesteśmy dopiero po trzydziestce – dodaje.


– Odkąd Charmaine zaszła w ciążę, bardzo wydoroślała, jest niesamowitą mamą, a cała ta sytuacja sprawiła, że więź między nami stała się jeszcze silniejsza – wyznaje Jenni. Para młodych dziadków ma jeszcze dwie córki: 13-letnią Chelsey i 10-letnią Scarlett. Wszyscy mieszkają pod jednym dachem razem z ojcem małej Isli. – Myślę, że to nas wszystkich bardzo zbliżyło, a moje młodsze córki absolutnie uwielbiają maluszka. Podoba im się, że mają siostrzenicę – dodaje młoda babcia.

Źródło: examinerlive.co.uk

Zobacz także:
Redakcja poleca: Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]
Na co dzień tak jak i Wy jesteśmy mamami. Z wszystkimi tego, radosnymi i nie tylko radosnymi, konsekwencjami. Posłuchaj, co jest najpiękniejsze w byciu mamą dla dziewczyn z Mamotoja.pl i... napisz nam swoją własną historię!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy