majówka 2021 obostrzenia
fot. Adobe Stock

Majówka 2021 odwołana! To już oficjalne: rząd przedłuża część obostrzeń. Będą kontrole!

Majówka 2021 odwołana – tak można podsumować środową konferencję resortu zdrowia. Rząd przedłużył część obostrzeń na tydzień, pozostałe – na dwa tygodnie. W majówkę hotele będą zamknięte.
Ewa Janczak-Cwil
majówka 2021 obostrzenia
fot. Adobe Stock
Majówkę 2021 spędzimy w domach. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska, zdecydowana większość restrykcji zostanie przedłużona do 3 maja, do poniedziałku. Przez najbliższe dwa tygodnie zamknięte mają być hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Nie usiądziemy w restauracji ani w ogródku restauracyjnym. Minister Adam Niedzielski potwierdził te informacje podczas środowej konferencji prasowej.

Majówka 2021: obostrzenia zostają przedłużone

„Przed majowym weekendem, pod koniec kwietnia, rząd, uwzględniając statystyki dotyczące zachorowań, sytuację w szpitalach, tempo szczepień, podejmie decyzję co do ewentualnego odmrażania niektórych branż” – mówi portalowi WP osoba związana ze źródłami rządowymi. Pomimo bardzo realnej wizji obostrzeń, Polacy masowo dokonują rezerwacji noclegów w hotelach i pensjonatach. Jak pisze Business Insider, część przedsiębiorców i turystów korzysta z luk w przepisach.

Majówka 2021: będą kontrole!

W środę 14 kwietnia szef resortu zdrowia potwierdził, że część obostrzeń zostaje przedłużona do 3 maja, tak, by uniknąć wzrostu zakażeń związanego z ewentualnymi wyjazdami majówkowymi. „Majówka będzie okresem wzmożonych kontroli”, zapowiedział Adam Niedzielski.

Rządzący apelują o pozostanie w domach, aby nie rozprzestrzeniać wirusa. Zakaz przemieszczania się raczej nie zostanie wprowadzony. Ciągle więc można mieć uzasadnione nadzieje na rodzinne spacery i przejażdżki rowerowe z dzieckiem.

W związku z nadziejami rządzących na przyspieszenie tempa szczepień, jeśli zrezygnujemy z majówki, jest szansa, że wakacje będziemy mogli spędzić już z mniejszą liczbą obostrzeń i większym wyborem miejsc noclegowych. I tego powinniśmy się trzymać.

Sprawdź też:
Redakcja poleca: Jedziesz z dzieckiem? Te zasady są dla ciebie święte! [WIDEO]
Gdzie jest najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka w samochodzie? O czym warto pamiętać, a czego nie powinno się robić podczas podróży z dzieckiem? – radzi ekspert Filip Raszewski, trener doskonalenia techniki jazdy w ŠKODA Auto Szkoła.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy