Drastyczne zdjęcia w gazetce szkolnej
fot. Fotolia/screen wawalove.pl

Makabryczne zdjęcia w gazetce dla dzieci. Czy maluchy powinny to oglądać?!

Rozerwane ciała żołnierzy czy zakrwawione niemowlę w ramionach matki – takie zdjęcia oglądali uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej w Grodzisku Mazowieckim. Czy to odpowiedni dla nich widok?
Hanna Szczesiak
Drastyczne zdjęcia w gazetce szkolnej
fot. Fotolia/screen wawalove.pl
"Nigdy więcej wojny" – na gazetkę o takim tytule zwrócili uwagę rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Grodzisku Mazowieckim. Gazetka została wykonana przez uczniów szóstej klasy, jednak zawisła na piętrze, gdzie odbywają się lekcje najmłodszych uczniów, nawet sześciolatków. Dyrektor szkoły wyjaśnił, że gazetka zawisła przez pomyłkę. Mimo przeprosin, rodzice nie kryją oburzenia.

Czy dzieci powinny oglądać takie zdjęcia?

"Rozumiem ostrzeganie przed okropnościami wojny na przykład w formie spotkań z kombatantami, oglądaniem filmów czy próbą dyskusji, ale żeby najmłodsi oglądali rozczłonkowane ciała? Nie powinno tak być" – powiedział w rozmowie z serwisem WawaLove jeden z rodziców. "Nie po to na co dzień chronię dziecko przed zdjęciami, których w jego wieku nie powinno się oglądać, żeby oglądało je w szkole, do której chodzi" – dodał inny rodzic.

Jak podaje portal WawaLove, dyrektor szkoły Mariusz Żyta przyznał, że gazetkę powieszono na piętrze dla najmłodszych przez przypadek. Wcześniej wisiała na piętrze przeznaczonym dla starszych klas. Zapytany, czy nie widzi nic złego w pokazywaniu dzieciom takich zdjęć, odpowiedział: "Czasem chyba jesteśmy przewrażliwieni. Dzieci gorsze rzeczy oglądają w internecie w komórkach, proszę mi wierzyć, uczę w szkole od wielu lat. Gorsze zdjęcia są w podręcznikach historii". Jednak na pytanie, czy chciałby, żeby jego 7-letnie dziecko oglądało takie zdjęcia, stanowczo odpowiedział, że nie.

Jeden z ojców zauważył, że jeśli gazetka wisiała na wyższym piętrze, młodsze dzieci i tak mogły ją oglądać – na wyższym piętrze znajduje się świetlica, z której korzystają maluchy. Dodał również, że słowa dyrektora o korzystaniu z telefonów komórkowych nie są do końca prawdą, bo w szkole obowiązuje zakaz używania komórek.

Czy według was takie zdjęcia to odpowiedni widok dla uczniów pierwszych klas? Rozumiecie oburzenie rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci oglądały takie zdjęcia?

Zobacz także: Kolorowanka z Hitlerem oburzyła rodziców! Drogeria tłumaczy się z wpadki

Źródło: wawalove.pl
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy