poród w karetce pogotowia
fot. Facebook/ Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Mała Oliwia przyszła na świat w karetce pogotowia!

W środę (19.05.2021 r.) na świat przyszła mała Oliwia. Był to bardzo wyjątkowy poród, ponieważ odbył się w karetce pogotowia. Ratownicy medyczni jednak świetnie dali sobie radę!
Joanna  Biegaj
poród w karetce pogotowia
fot. Facebook/ Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
Każdy poród jest inny, wyjątkowy. Zdarzają się jednak szczególne okoliczności, w których dzieci przychodzą na świat. Jakiś czas temu pewna kobieta urodziła na pokładzie samolotu. Teraz również miał miejsce nietypowy poród – odbył się w karetce pogotowia. Ratownicy medyczni wieźli do szpitala kobietę, która lada chwila miała zacząć rodzić. Maleństwo było jednak szybsze i przyszło na świat jeszcze w karetce pogotowia.

Wyjątkowy poród 

Poranek 19 maja był bardzo szczególny. W karetce stojącej na poboczu drogi prowadzącej do Krakowa przyszła na świat mała dziewczynka – Oliwia.

„Była zdecydowanie szybsza, niż pędzący do szpitala cały zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy medyczni starali się dotrzeć do szpitala na czas, ale w końcu musieli podjąć decyzję o zatrzymaniu się na poboczu i odebraniu porodu” – informuje na Facebooku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy z gratulacjami zarówno dla mamy, jak i ratowników medycznych.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: co pomoże przyspieszyć poród? Bezpieczne i naturalne sposoby
Żeby przyspieszyć poród naturalnymi sposobami, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Nie wszystkie domowe metody wywoływania porodu są polecane przez lekarzy i położne. Co stosować na przyspieszenie porodu, żeby nie wyrządzić dziecku krzywdy? Podpowiadamy.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy