Mama i córka
fot. Fotolia

Przez jeden drobiazg dziewczynka mogła stracić życie

Nawet bardzo uważając, czasem umykają nam drobiazgi, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla malutkich dzieci.
Dominika Bielas
Mama i córka
fot. Fotolia
Gdy w domu pojawia się maluszek, rodzice zaczynają baczniej zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Zabezpieczają rogi od mebli, zakładają blokady na szuflady i klamki od okien. Jednak niekiedy nawet bardzo uważając, umykają nam drobiazgi, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla malutkich dzieci. Przekonała się o tym pewna mama z Nowej Zelandii. Rebecca Fitzgerald jest mamą rocznej Charlie.

Śliczna dziewczynka

Wiele mam czeka na ten moment, gdy ich córeczka będzie miała na tyle długie włosy, by móc je jakoś uczesać. Choć maluchy nie zawsze przepadają za gumkami czy spinkami, trzeba przyznać, że wyglądają wyjątkowo uroczo. Gdy mała Charlie usnęła w samochodzie właśnie z takimi kucyczkami spiętymi małymi spineczkami, mama przełożyła ją do łóżeczka. Tam miała być bezpieczna i wygodnie się wyspać. W pewnym momencie dziewczynka się obudziła, co rodzice usłyszeli przez elektryczną nianię, po czym ucichła. Kiedy kobieta poszła sprawdzić, co się stało odkryła, że jej dziecko nie może oddychać.


Okazało się, że w gardle dziecka utknęła śliczna spineczka. Kobieta wezwała pogotowie i próbowała udzielić dziecku pierwszej pomocy, ale dopiero sanitariuszom udało się usunąć ciało obce. Teraz Rebecca ostrzega innych rodziców.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Śliczne i śmiertelnie niebezpieczne

Mamusie często nie mogą się powstrzymać od kupowania słodkich dodatków. Choć akcesoria do włosów czy biżuteria wyglądają ślicznie, zdecydowanie nie są to rzeczy, które malutkiemu dziecku powinno się zakładać. Wiele ozdobnych elementów może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu maluszka. Zwróć uwagę na aplikacje na ubraniach: czy koraliki, cekiny i guziczki są dobrze przyszyte, to samo tyczy się spinek, gumek, czy opasek. Czasem ozdoby są jedynie przyklejone, co może stwarzać duże zagrożenie dla dziecka. Śliczną opaskę z kwiatkiem załóż do sesji zdjęciowej, ale daruj sobie jednak przy codziennej stylizacji. Opaska nie powinna być zbyt ciasna, także powinna być wykonana z delikatnego materiału.
Nigdy nie zostawiaj niemowlaka samego z opaską, spinką lub gumką we włosach. Jeśli włoski malca wchodzą w oczy, pomyśl raczej o odpowiedniej fryzurce niż ozdobach, które mogą być niebezpieczne.

Źródło: babyology.com.au

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy