GRY
 
 

Mała Syrenka - spektakl dla dzieci, 24.02, Bielsko-Biała

Już 24 lutego zapraszamy do Teatru Lalek Banialuka na premierę Małej Syrenki w reżyserii Petra Nosálka.

mała syrenka, teatr
fot. materiały prasowe
Marta Guśniowska napisała specjalnie dla Banialuki współczesną adaptację klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena. Mała Syrenka w wykonaniu aktorów Banialuki spełnia dokładnie te funkcje, która każda tradycyjna baśń pełnić powinna. Jest opowieścią o dojrzewaniu i o tym, co najważniejsze w miłości. Uczy, że prawdziwie kocha ten, kto potrafi pozbyć się egoizmu w imię prawdziwego szczęścia drugiej osoby.

Spektakl oparty  na pięknej i wzruszającej baśni konfrontuje młodego człowieka z podstawowymi wewnętrznymi dylematami, jednocześnie wspierając go w trudnościach związanych z psychologicznymi problemami dorastania i integracji osobowości. Inscenizacja Małej Syrenki sprawi, ze niejeden widz utożsami się z bohaterką, by wspólnie z nią przeżywać trudy wieku dorastania – zmagać się z poczuciem własnej tożsamości oraz pierwszymi fascynacjami.
 
W skomercjonalizowanym świecie spektakl Banialuki stanowi ciekawą alternatywę dla disneyowskich bajek zawsze zakończonych happy endem. Bez upiększania pokazuje bowiem świat, w którym każda podejmowana decyzja niesie za sobą bardziej lub mniej istotne konsekwencje. 
Historia tytułowej Małej Syrenki rozgrywa się w dwóch przestrzeniach – w morskiej krainie i na lądzie. Aktorzy raz występują w żywym planie, innym razem animują lalki i formy, zaprojektowane przez Pavla Hubičke. Dzięki pomysłowej scenografii, barwnym  i zaskakującym kostiumom oraz maskom na scenie powstaną magiczne światy, które oczarują niejednego widza.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana
ul. Mickiewicza 20
43-300 Bielsko-Biała
tel./faks: 33 8221046, 33 8221047, 33 8150914
e-mail: biuro@banialuka.pl
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj