GRY
 
 

Mała Syrenka - spektakl dla dzieci, 24.02, Lublin

Losy ciekawej świata Małej Syrenki mali widzowie będą mogli obejrzeć 24.02 w Teatrze Andersena w Lublinie.

podwodny świat, teatr, spektakl
fot. materiały prasowe
Pozwólcie się zabrać w podwodną podróż do  najgłębszych morskich otchłani. Do tętniącego tysiącem barw, przedziwnych stworów i podmorskich królestw świata Małej Syrenki. Trzeci wymiar, do tworzenia którego zazwyczaj potrzeba nie lada  sprzętu czy kosmicznych okularów, w Teatrze "Andersena" jest na wyciągnięcie ręki. 
 
 
Losy ciekawej świata (tego nad wodą)  dziewczynki z rybim ogonem, oglądamy przez pryzmat jej relacji z syrenią rodziną, członkami królewskiego dworu i przyjaźni z dwójką morskich stworzeń - Żółwikiem (w tej roli Bogusław Byrski) i Konikiem Morskim (Konrad Biel, znany naszej widowni również z "Jedynkowego Przedszkola"). Ciekawość świata naszej bohaterki nieustannie pcha ją w tarapaty. Jednak najokrutniejsza okazuje się miłość, i to nie ta podmorska tylko czysto ludzka, tu na lądzie.
 
 
Spektakl w reżyserii Ilony Zgiet, ma swoje dwa oblicza. Jedno z nich to właśnie świat podmorski, świat lalkowy, gdzie stada syren, ławice ryb czy żądne krwi rekiny pojawiają się na scenie w sposób magiczny, zawieszone w wieloplanowej przestrzeni niczym w wielkim akwarium. Drugi akt to zmagania Małej Syrenki na lądzie, walka o względy księcia i próba (bolesna) stania się człowiekiem. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej wiskomice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą  i dorosłą  widownię.
 
 
MAŁA SYRENKA – 24.02.2013 NIEDZIELA, godz. 12.00
Spektakl dla widzów od lat 4
 
 
Więcej informacji o repertuarze teatru i naszych spektaklach na stronie:
 
www.teatrandersena.pl
 
Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na  2 godziny przed spektaklem. 
 
ZAPRASZAMY! 
Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie
ul. Dominikańska 1
Lublin (na Starym Mieście)
Tel: tel. 81-532 32 25, 81-532 16 28,
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj