GRY
 
 

Mała Syrenka w Teatrze Andersena

21.10.2012r., godz.12.00 Scena Teatru Andersena jest przebudowywana, aby zamienić się w podwodną rafę koralową. Pomiędzy ławicami egzotycznych ryb, mackami meduz czy rządnymi krwi paszczami rekina poznajemy historię Małej Syrenki.

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Mała Syrenka to jedna z najbardziej znanych love story z kanonu literatury dla dzieci. Losy ciekawej świata (tego nad wodą) dziewczynki z rybim ogonem, oglądamy przez pryzmat jej relacji z syrenią rodziną, członkami królewskiego dworu i przyjaźni z dwójką morskich stworzeń - Żółwikiem ( wtej roli Bogusław Byrski) i Konikiem Morskim (Konrad Biel, znany naszej widowni również z "Jedynkowego Przedszkola"). Dorastanie Syrenki w podmorskich głębinach wydaje się szalenie ciekawe i zupełnie bezproblemowe - bo dzięki przyjaciołom udaje się wyjść z każdej opresji. Największym i najboleśniejszym wyzwaniem okazuje się miłość do przybysza ze świata "tam na górze".

Część pierwsza spektaklu dzieje się pod wodą w świecie wyczarowanym dzięki lalkom i formom stworzonym przez scenografa Jerzego Rudzkiego. Akt drugi to wizyta na lądzie, na dworze królewskim, gdzie Mała Syrenka obdarzona nogami a pozbawiona głosu stara się zdobyć miłość księcia. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej wiskomice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą i dorosłą widownię.

spektakl dla widzów od lat 4

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie
ul. Dominikańska 1
20-111 Lublin (na Starym Mieście)
Tel: tel. 81-532 32 25, 81-532 16 28,
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj